Kazatel

Je zhanobení pomníku Koněva ospravedlnitelné?

Prý ano. Tak že zhanobit památník cikanského etnika, pokud mě včera okradli, bude posuzováno stejně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíše než ospraveditelné je to pochopitelné. Za importovaný a silou prosazovaný komunismus mu moc vděční být nemůžeme. To už bychom mohli rovnou postavit pomník Heindrichovi. Když byl odstraněn Stalin, proč ne jeho poskok Koněv?

Další odpovědi
Frontinus

Nemám moc pochopení ani po ničení pomníků těsně po převratech, zejména když jde o pomníky zasloužené (např. cimrmany proslavený pomník maršála Radeckého). Poškozování pomníků převratem zachovaných pokládám za zastydlé a v zásadě zbabělé chování, které snese srovnání s „hrdiny“, kteří se stávali partyzány koncem května 1945. A to, že tomu politik tleská, pokládám za naprostou ubohost.

Mimochodem, srovnávat to případným poškozením památníku romských obětí holokaustu je hodně hodně nepatřičná analogie.

FlAsh_7

Problém je v tom, že to „ETNIKUM NA C“ nezabilo miliony lidí jako Keplerem zmiňovaný Stalin a jeho poskok Koněv.
Jo a mimochodem…nebojte, nejsem sluníčkář a chápu Vaši situaci, pokud Vás okradli.

Arne1

Hanobit pomníky dokážou jen ubozaci

mosoj

„Bojovat s pomníky. Na boj se živými chyběla odvaha.“ Vnučka maršála Koněva se vyjádřila k poškození sochy v Praze.
Nic jiného než pravda.

Ametyst

Vandalismus by neměl být omlouván, ale nazván po pravdě vandalismem.

Kryšpín

Podle váženého starosty této části Prahy tak spoluobčany i natěrače plně chápe, ještě by mohl natěračům navrhnout odměnu.

Stalin, Koněv a další byla tam zásluha ve válce proti skopčákům, je pravda že v Sovětském svazu byla v třicátých letech ohromná čístka, ovšem co bylo předvedeno skopčáky na jiných národech jejich likvidace je úplně v jiné rovině, tím ovšem nemíním zatvrzelé osmašedesátníky obdivovatele soudruha Dubčeka a milovníky USA nijak rozčilovat.