Avatar uživatele
Franta_Intoš

Je zde nějaký expert na "Lubuntu?

Jestli by mi mohl do budoucna poradit.

Původně tam je XP

Neopakujte prosím stejné otázky, už se ptáte na Lubuntuu po několikáté.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1376 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Vojta24

Je jich tu dost, jen já vím o třech dalších co tu fungujou dlouhodobě, sám lubuntu používám, takže se klidně ptej. Další stovky uživatelů, schopných poradit pak najdeš na http://forum.u­buntu.cz

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Tak expertů je tady hodně, každý na něco a taky univerzáli… hele, co tam máš instnutý původně, na tom tvým muzeu? Než se škrábat kolem hlavy, tak zkus jednoduše ty nejméně trnitou cestu. Jestli ještě funguje, nvm… >>> https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/cla­nek/trik-zpristupni-aktualizace-ve-windows-xp-229986

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Poradím jak budu moct, UBUNTU používám několik let v práci i doma jako webový vývojář.

Ale v té tvé omezené RAM vidím opravdu problém. 500MB je hodně málo, zkusil ses podívat po bazarech, zda by tam přeci jen nebyl alespoň 1GB modul ? Neříkám že to na 500MB nepojede ale budeš se muset hodně omezovat, nějaká současně otevřená okna více aplikací vůbec nebudou připadat v úvahu. Pokud otevřeš současně office a webový prohlížeč nejšpíš to bude už hodně swapovat (tj. využívat pomalý odkládací prostor na disku jako náhradu za chybějící RAM).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vojta24

zjenteku to ci si poradil, je jako obvykle na nic. Tímhle postupem tam prostě novější verze webového prohížeče nedostane, protože pro XP prostě nevychází, a právě o to mu jde, že mu na XP přestávají fungovat některé weby které potřebují novější verze prohlížečů. A na novinkách ti opisovači zpráv o IT ví akorát tak velké kulové. 😉

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

Takže má starý hardware, s 0.5GB RAM, na kterém sotva fungovaly XP a potřebuje tam dostat dnešní webový prohlížeč – to se skutečně dá udělat jen instalací toho nejméně náročného Linuxu, který z té ramky nechá co nejvíc pro aplikace, jinak to zabiješ.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Mě to nezajímá… snažil jsem se, víš?

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…to ale neznamená, žes ne že nic nepochopil. franta intoš → moje odpověď → kokotí bongo, nekokotí bongo? Jsou i rovnice, ve kterých řád nenajdeš, kdyby ses nakrásně posral, vojto. Já vím, že to tady bereš vážně… sorry jako, mlčim mlčim!

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Franta_Intoš

Oukej, tvůj plán mi taky připadal super (já to myslím vážně), ale když jsem si na těch novinkách, nebo co to bylo, tak jsem si stejně řekl že to radši nebudu riskovat.
Tak nebuď prosím toxic.
Nic se neděje, vše se může vyřešit…

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

hele snažit se je moc hezký – ale jaký smysl má radit postup se kterým tazatel ztratí čas a stejně mu nepomůže, je to jak házet klacky pod nohy, ne ?

Ty tam píšeš sebejistě „tak zkus jednoduše tu nejméně trnitou cestu“, jako bys to snad věděl jistě a měl to otestované, není to méně trnitá cesta, je to slepá cesta.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ok, tohle zní jako plán.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Vojta24

LUBUNTU si vezme po startu asi 80MB z RAM, zbyde tedy 420MB pro webový prohlížeč, na jeden panel by to mohlo stačit, na dva už určitě ne 🙂

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Franta_Intoš

teď mám otevřených 5 panelů a v poho jede…
(na tom notebooku s 500 RAM)

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Franto ONI ZDE vesměs mají doma takové mašiny (co ti tady z nich radí), které si berou až 300Mega RAM na jednu otevřemou kartu brow seru a třicet jich maj běžně otevřených, takže „nechápou“, neřeš… třeba mrkni takovýho Vojtu – tomu vezme něco jedno otevřený wokno, v něm cosi vezme jedno okno browsu, v něm nějaký karty, každá zhruba po 200 embéček a pak tam má ještě JAKÉSI PANELY po 420MB, takže z toho seš se svým strojem ch.j, úplně ryntyntyn, to je jasný. Neřeš, mně taky jede 30 karet v Chromu na XPéčkách, 2Giga RAM, a EASY!!! (;

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jasně. Já mám skušenost s LUBUNTU na počítači s 1GB RAM a docela to šlo, nebyl to komfort ale celkem se to dalo používat. Dvě i tři záložky prohlížeče CHROME ta sestava nějak zvládla, víc už byl problém. Ty máš RAMky polovinu. … Nechci ale odrazovat od záměru jistě lepšího než to jenom vyhodit, a lubuntu každopádně bude fungovat líp než přestárlé XP, no zkus a uvidíš. Má ten počítač DVD mechaniku, ze které by se to dalo instalovat nebo jenom CD ?

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Franta_Intoš

má i DVD

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Franta_Intoš

(mám tam win XP)

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek