Super guy

Je ve vojenských pravidlech zakázáno střílet na výsadkáře, když ještě stále letí a nedopadli na zem?

Nejlepší odpověď
Kelt

Podle nějakých ženevských dohod by se střílet nemělo. Tak první rána jde do vzduchu jako varovná. A pro jistotu celá dávka jako varovná. A že ti spadl do střely, měl smůlu.

Další odpovědi
zjentek

I kdyby bylo, pokud by ještě za letu pálili směrem k zemi, kašlal bych na pravidla, svědomí a na bonton a kropil bych je obratem hlava nehlava! (;

Pepa25

Nebylo to nikdy v obecných pravidlech (pokud neuvažujeme příkazy, např. směrnici generála Eisenhowera (viz odkaz), spíš se to dříve, hlavně do 2. sv. války dodržovalo jako nepsané pravidlo „rytířské“ války.

Zdroj: https://www.sto­plusjednicka.cz/za­bijeni-pilotu-na-padacich-2-kdy-prestalo-platit-pravidlo-rytirske-valky

Dochy

Myslím, že u výsadkářů je to něco jiného. Nedokážu si představit, že vidím jak do lesa přede mně dopadá smečka nepřátel co na mně chcou útočit a já je budu pozorvat jak se mi krásně schovávají v lese…

Jiná věc je pilot sestřeleného letadla, tam budu preferovat zajetí – předpokládám, že je v nouzi a z boje vyřazen.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.