Avatar uživatele
Super guy

Je ve vojenských pravidlech zakázáno střílet na výsadkáře, když ještě stále letí a nedopadli na zem?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Tom20 před 1207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Podle nějakých ženevských dohod by se střílet nemělo. Tak první rána jde do vzduchu jako varovná. A pro jistotu celá dávka jako varovná. A že ti spadl do střely, měl smůlu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

I kdyby bylo, pokud by ještě za letu pálili směrem k zemi, kašlal bych na pravidla, svědomí a na bonton a kropil bych je obratem hlava nehlava! (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Nebylo to nikdy v obecných pravidlech (pokud neuvažujeme příkazy, např. směrnici generála Eisenhowera (viz odkaz), spíš se to dříve, hlavně do 2. sv. války dodržovalo jako nepsané pravidlo „rytířské“ války.

Zdroj: https://www.sto­plusjednicka.cz/za­bijeni-pilotu-na-padacich-2-kdy-prestalo-platit-pravidlo-rytirske-valky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že u výsadkářů je to něco jiného. Nedokážu si představit, že vidím jak do lesa přede mně dopadá smečka nepřátel co na mně chcou útočit a já je budu pozorvat jak se mi krásně schovávají v lese…

Jiná věc je pilot sestřeleného letadla, tam budu preferovat zajetí – předpokládám, že je v nouzi a z boje vyřazen.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek