annas

Ano. Jak určit stáří s pomocí čísla VIN?

"Pro určení data výroby se podívejte na desátou pozici u VIN. Písmena A–Y reprezentují roky 1980– 2000 (jsou řazena jako abeceda bez háčků, čárek a písmen O, Q, U a Z). Roky 2001–2009 najdete pod číslicemi 1–9. Rok 2010 už je zase A, 2011 B a tak dále.

Víko palivové nádrže – Také na tomto místě najdete často datum výroby. Pokud vám sedí s daty na celém voze, je to v pořádku. Pokud nesedí, poznamenejte si, abyste věděli, na co se prodejce zeptat při prohlížení servisní knížky."

„8 míst, kde najdete skutečné stáří vozu“ – Autor: Adam Jaroš, evakk
Je uvedená i fotografie.
http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-auto/160616/8-mist-kde-najdete-skutecne-stari-vozu.html

Klaproth

Ano, nejenom rok, ale i země a konkrétní místo výroby.

anonym

Nespoléhal bych se jen na VINko (dá se falšovat ) ale zkontroloval bych rok výroby i na všech sklech (pokud vůz nebyl bouraný tak by měly být skla původní – přední okno může být vyměněné – od prasklin od kamínků ) , na světlech , na bezpečnostních pásech atd .

zelí

Najděte si na internetu VIN dekodér.