Rokio

Je v současné době už možná transplantace reprodukčních orgánů u mužů?

Pokud chlap nemůže docílit vyvrcholení, nebo vlivem úrazů přijde o svoje mužství, může mu být transplantována nová varlata?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Obávám se, že varlata nemají se schopností vyvrcholení (ani se schopností erekce) až tak přímou souvislost.

Jinak první transplantace penisu a šourku na světě byla prý provedena v roce 2018. Ovšem šourek byl bez varlat. K transplantaci varlat prý lékaři nepřistoupili z etických důvodů – asi že by pak dotyčný plodil cizí děti a ne svoje.
https://vtm.zi­ve.cz/clanky/le­kari-uskutecnili-prvni-transplantaci-celeho-penisu-a-sourku-na-svete/sc-870-a-192874/default.aspx

Předchozí první transplantace na světě byla provedena v roce 2016, ale to šlo jen o penis. https://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/71478/vse-co-jste-chteli-vedet-o-transplantaci-penisu-ale-bali-jste-se-na-to-jen-pomyslet.html A v témž článku se dočteme, že předchozí úspěšná transplantace penisu byla provedena v Jižní Africe v roce 2014 a neúspěšná v Číně v roce 2006.

Tedy zdá se, že transplantace penisu byla úspěšně provedena nejméně třikrát, přičemž pokaždé to údajně podle médií bylo „poprvé na světě“. Transplantaci varlat zřejmě nikdo neprovádí, nebo se k tomu aspoň nikdo veřejně nepřizná.

Běžně se ovšem v případech úrazu, transsexuality apod. dělají pouze „estetické“ náhražky pohlavních orgánů, které nejsou funkční ani z hlediska produkce hormonů a pohlavních buněk, ani z hlediska pohlavního vzrušení. Implantaci nefunkčních náhražek varlat nabízí třeba krajská nemocnice v Ústí nad Labem. https://esteti­custi.eu/est_plas­t_chir.php?id=43 Používá se prý stejný materiál jako pro umělé prsy, čili zřejmě asi nějaký silikon atd.

Další odpovědi
Kura

Samozřejmě, jde jenom o prachy. Klidně si můžeš nechat přišít chobot od slůněte.

Mc Merkurion

… vše se dá transplantovat, jen je zatím problém s funkčností (varlat, se ztopořením ne) …