Kulpix

Je v pořádku vypít denně 7~8 půllitrů?

Vody,šťávy, minerálky. Ne piva

Nejlepší odpověď
René806

No… Neříkám, že to je úplně normální, ale na druhou stranu, každý člověk má pitný režim podle sebe. Ale být tebou, dávám si na to pozor. Vyšší příjem tekutin může způsobit nízkou hladinu sodíku v tvém těle, což může způsobit zmatenost, slabost nebo křeče.

Další odpovědi
klumprt

Je to pravda trochu víc než je normální. Ale myslím, že ublížit by ti to nemělo. Někdy ovšem žízeň může být příznakem cukrovky, to by pro jistotu chtělo nějak vyloučit. Nejlíp odevzdáním čuránků doktorovi.

orwell

Pokud je to ve vedrech, kdy se potíš a ještě při tom makáš nebo sportuješ, je to v pořádku. Jestli by to mělo být opravdu každý den, tak je to moc. Pokud pominu chorobné stavy, které již zde byly zmíněny, zatěžuješ si zbytečně ledviny. Ty jsou „zkonstruovány“ na cca 35 000 litrů za průměrný život (někde jsem četl) a pak začnou pomalu odcházet. Srdce také vydrží jen určitý počet tepů a jde do háje. Tak je ale to se vším. Nic nevydrží věčně a neúměrná zátěž zkracuje životnost. Samozřejmě ta čísla nelze brát na 100%, každý to má nastaveno jinak, ale v zásadě to platí. O pitném režimu již toho bylo napsáno dost a tak už dnes víme, proč nám v médiích masírují mozky a nejraději by nám doporučovali vypít denně bazén. Já piji pouze tehdy, když mám žízeň. Tělíčko si samo řekne.

marci1

Je to už trochu moc. A voda j také v polévce, ovoci, zelenině apod. Zdravý dospělý člověk by měl vypít 2 až 3 litry tekutin denně, poněvadž denně lidské tělo ztratí cca 2–2,5 litrů vody. 🙂
„V poslední době se objevují také lidé, kteří mají opačný problém. A totiž že pijí vody zbytečně mnoho, v extrémním případě k pěti a více litrům denně. Nadbytek tekutin ovšem poškozuje ledviny i srdce stejně jako jejich nedostatek. Vždyť už v dobách dávno minulých patřilo prolévání vodou k mučícím technikám! K převodnění zpravidla dochází při takzvané nárazové konzumaci tekutin.
Jak si tedy z přemíry různorodých lékařských studií a navzájem si protiřečících rad vybrat? Stačí prostě zapojit selský rozum a poslouchat své tělo. Tekutiny doplňovat v průběhu celého dne, na noc se však zbytečně nezavodňovat. Vyhnout se také tzv. pití do zásoby a raději konzumovat malé množství tekutin průběžně.“

Zdroj: http://www.co­opclub.cz/zdra­vy_zivotni_styl/ko­lik-mame-vypit-tekutin/