Pedrovci

Je v pořádku když potkan v noci a vedne jenom neustále spí?Jak ho mám zabavit?

Doplňuji:
Je mu 5 měsíců a v kleci jsou 2.

Odpovědi
Verona14

a jak ho máš dlouho? já mám dva a ten jeden nespí skoro vůbec, ale ten druhej spinká skoro pořád, občas vyleze a když jsem ho měla první tři dny tak spal furt, ted aspon někdy vyleze. Taky samci prej víc spí.

mojitek

máš jedináčka nebo jich tam máš víc?
Doplňuji:
no,oni potkánci celkově hodně spí,hlavně přes den. Ale samozřejmě některý víc některý míň,jsou v nich rozdíly.Takhle na dálku to nejde posoudit ale.Přijímá potravu?Pije? Bereš je z klece a hraješ si s nima …?

beer

A jak poznáš, že v noci spí? No a pokud spí na tvůj vkus příliš často, ale pije, přijímá potravu a vypadá zdravě, neznamená to spaní žádný problém. Možná si u tebe ještě nezvykl, dej mu čas.
Potkan musí mít také k dispozici řádně vybavený prostor, aby se mohl zabavit, více máš například zde http://www.oz­viratech.cz/jak-spravne-chovat-potkany-aby-byli-zdravi-krasni-spokojeni-a-delali-vam-radost.a38.html

zjentek

vytvoř prostředí, v kterym se dokáže zabavit sám ..teroristo