Matiselis

Je URBEX, tedy navštěvování a dokumentace zanikajících staveb, legální?

Některé zdroje uvádějí, že za jistých okolností může být návštěva zanikajících staveb legální. Jiné zase, že je to na hraně, a další dokonce, že je to nelegální.
Ví tedy někdo, jak to je? Případně za jakých okolností je to ještě legální?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Rocker

Samozřejmě to úplně legální není,každá budova má nějakého majitele,i když se o ní nestará.
Na druhou stranu máme nějaké zasady-nikdy se do budovy nesmíme dostat násilím,nesmíme nic ničit ani odnášet.Taky nesmíme zveřejňovat lokace,pravé kvůli lidem,kteří to tam potom zničí.

Další odpovědi
Drap

Musel y se posuzovat případ od případu. Většinou to zcela legální neni.