Avatar uživatele
hanca144

je u zakrslích králíků nebezpečné když jim dáte hodně jídla

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4074 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Podle toho o jakém jídle mluvíš. Pokud mu tam krouháš japka a vokurky po kilech, tak bude mít lidově řečeno srajdu na kterou ti může teoreticky i pojít.

Pokud jde o běžnou suchou stravu, tak tomu mýmu tydýtovi, když jedu pryč nechávám v kleci kilo vloček a půl kila kukuřice, na tejden dopředu a von už si to pak nějak přebere. A co se týče sena tak tím má vystláno 365 dní v roce a pořád dejchá.

Mám zřejmě nějakej šestej smysl na tyhlety zvířecí věci, přirozenou inteligenci, protože to řeším metodou pokus-omyl a ještě se nikdy nic hroznýho nestalo :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zbytečně ho pocuchá

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

No většinou se najedí, pokud mají hlad nebo chuť, je to nebezpečné akorát v tom, ž vám můžou po dlouhodobém podávání takové porce docela dost stloustnout… Není to jinak nebezpečné, až bude ít dost, přestanejíst…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kikina.k

Podle toho jak moc. Kdyztak Vam jen trochu vic preroste :D. Ja mela taky zakrsleho kralika, byl malinkaty. Tak sem ho nak porad krmila a za chvilku z nej byl obr :D, a pak chtel jenom jist a byl zly, takze davat jen v urcitych davkach ;).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
greek

Ze zkušenosti vím, že ano, měli jsme jednoho zakrslého. Základ je seno, čistá voda a 2× denně krmení podle věku, váhy a hlavně pohybu (příjem X výdej). A samozřejmě používat kvalitní krmení. Pravidelné přejídání nesvědčí ani lidem a obezita je příčinou nemocí a úmrtí.

Zdroj: www.kralici.cz/pages.asp?…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata