Inspektor

Je trestné to,když na internet dám stažený obrázek?

Zajímalo by mne,pokud si například stáhnu na internetu obrázek a pak ho umístím třeba do skupiny na Facebooku,která má třeba 2000 členů.Zda-li mi za toto hrozí nějaký trest.A když tak jaký nejmenší a jaký maximální.

Nejlepší odpověď
anonym

Může to být trestné.
Každý obrázek má nějakého autora a nějak ošetřené nakládání s autorskými právy . takže pokud ten, kdo má oprávnění s atutorskými právy nakládat, daný obrázek neuvolní pro ´free´ užití a ty se s ním nedomluvíš na použití za jiných podmínek, tě může zažalovat a chtít po tobě ´náhradu škody´.
nelze přitom definovat, jaký je nejmenší a jaký maximální – řekněme, že od omluvy po zaplacení několika milionů ($)…
___
Pááánaboha – proč si daný obrázek nenamaluješ nebo nevyfotíš sám??? – s takovými si můžeš dělat cokoli tě napadne.
😉