Avatar uživatele
zjentek

Je toto hodně zlé už od pohledu?

Předevčírem mě ďobnul klíšťák a dneska to vypadá, viz. obr.- (prosím vyštelovat barvy na monitoru).
Mám se už bát? Anebo „se to spraví“?
Jak se projevuje zánět moz.blan a po jaký době od přisátí to přijde?
Co to ještě může být?
A když už jsem prodělal malárii, chlamýdii i borélii, jsem už imunní?
A pokud jsem inunní a dostanu borélii znova, bude se mně zase rozlízat ten červenej flek, jako se to děje právě teď?
Pro rejpaly- a k čemu mi jako bude dobré jít k doktorovi? Vezmou mně krev, no dobře, tak počkáme na výsledek, jestli to přežijem, tak borélie tam ještě nenajdou, žejo, tak co najdou? Můžou vůbec najít něco, co by se dalo 100% označit jako „produkt“ toho klíšťáka?
Takže- dělat něco, anebo jen tak čekat s tea tree olejíkem v ruce na nějaký konkrétní příznaky? Díky, jde taky o život ;)


A ještě- ukrutně to celý 2dny bolí na dotek, furt to roste a pod místem hryzu to na omak cítím jako zduřelou uzlinu, nebo něco takovýho ;
)
Kdybyste z pouhého pohledu a mizerného popisu měli vyjádřit poměr nebezpečné-bezpečné v %, kolik by to podle vás tak asi bylo?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, gagaga před 2478 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Šidlo

viete, že 20% borelie neukazuje žiadne kolečka?

a klíšťaci prenášajú cca 10 rôznych breberiek, takže na vašom mieste si idem po antibiotiká a probiotiká k tomu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nic to neni, zatím běžné zarudnutí. Problém by nastal, až by se červená skvrna ještě podstatně více zabarvila a ohraničila. Pokud se to do týdne neztratí, tak potom navštiv lékaře.
Stupeň nebezpečí cca 3%

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Doktoři co znám v případě podezření na borelii ihned nasazují silná antibiotika.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

sbohem..budete mi chybet..

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Kdyby byla ochota pomoci, zaslel bych detailnější foto.. …začalo to svědit!

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…vlastně to mohu denně fotodokumentovat.

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

jenom to ne!
to by bylo driv po me, nez po vas!

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ale prosím vás!
A jaký máte názor na ten hryzanec?
Podrobnější foto zde:
https://ctrlv­.cz/shots/2017/07/12­/6xD3.png

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

na hryzanec zadnej..ale na to kliste jo:
ze melo rozum, a neslo da l:p

p.s. znamej to ma po kazdym kousnuti..aler­gii..a chodi si k doktorce pro nakou mast..rikal

před 2478 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Beru to jako uznání, že mám rozum ;p

Jinak dnes je to už jednou takový, průměr 15cm, u hryzance bledé a už se začínám bát, alergii jsem na ťo nigdá neměl. Zavolám sestře do svý ordinace, kolik takovejch případů v % tam mají.

před 2477 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

az bude po vas, tak napiste

před 2477 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví