Avatar uživatele
Gestas

Je tohle legální způsob odhlášení auta?

Dejme tomu, že mám papíry na auto, které jsem ale už dávno rozprodal na díly, tudíž ho nemám, proto jej nelze ekologicky zlikvidovat a tedy ani odhlásit.
Ale: Vrakoviště zcela legálně umožňují vydání potvrzení o ekologické likvidaci i nekompletním autům (za poplatek). Kdybych tedy v supermarketu koupil nějakou poklici na kola a donesl to na vrakoviště s tím, že je to to jediné, co z auta zbylo a ať to ekologicky zlikvidují jako nekompletní autovrak, oni to udělali a já na základě toho auto zrušil i úředně, porušil by někdo zákon?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Takto by tio ekologicky šlo, ale porušení zákona by to bylo. Nekompletní neznamená, že přineseš pouze jednu součástku. I na vrakovišti by měli zkontrolovat číslo motoru, rámu, popřípadě karoserie, než vydají potvrzení. Pochybuji, že by ti někdo na poklice potvrzení vydal.
Jen tak mimochodem. Poklice nemusíš kupovat v supermarketu, ty nasbíráš okolo silnice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kajicek94

„Pokud vlastník auto prodá na náhradní díly a nezíská přitom doklad o likvidaci vozidla, nebude mu umožněno vozidlo vyřadit z registru. Pokud takový doklad nebude moci získat už vůbec, pak takové vozidlo zůstane v registru uvedeno i nadále a pro vlastníka z toho budou plynout další povinnosti, např. povinnost platit povinné ručení.“

Zdroj: BERAN, Tomáš. Odhlášení vozidla, prodaného na náhradní díly [online]. 2007 [cit. 2018–05–13]. Dostupné z: https://www.au­toweb.cz/odhla­seni-vozidla-prodaneho-na-nahradni-dily/

Upravil/a: kajicek94

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Není to legální.
Legálnější bych to viděl tak, že auto rozprodáš, vezmeš spztky-RZ a ty zaneseš na dopravní úřad k tzv. depozitu a pokud jej do 1,5 roku z depozitu nevyzvedneš a zároveň dle registru ztratí auto tech. kontrolu, úřad vozidlo ve správním řízení vozidlo vyřadí.
Po dobu depozitu neplatíš povinné ručení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

JájsemRaibek,
mýlíte se, tak jednoduše to nejde.

před 2181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek