Je to zlozvyk či co?

Pomožte mi!Už od mých 5 let si pořad koušu nehty!I tu kužičku si pořad koušu a dokonce nevím proč ale jím to!I nehty!Jak se mám toho zbavit!Je mi 12 a moje mamka mě pořád napomína abych to nedělal jenže to mě prostě nutí!Co mám dělat

Nejlepší odpověď
hanny 2

Existuje průhledný lak na nehty proti kousání nehtů,asi není moc dobrej,tak když si ho natřeš,tak tě ta hnusná chuť odradí.Zkus to,je to hroznej zlozvyk!

Další odpovědi
fablen

ať Ti maminka koupí v lékárně přípravek proti kousání nehtů

Zdroj: http://www.le­karna.cz/morde-x-proti-kousani-nehtu-10ml/

Terryle

Zkus si koupit nějakej bezbarvej lak proti kousání nehtů – není vůbec vidět, ale jakmile strčíš prsty do pusy, je to děsnej hnus.
A ke kůžičce – hodně dobře si nehty a kůži kolem nich promašťuj. Nevím, jak Tebe, ale mě hrozně svádí si ohlodávat hlavně tu odstávající – a ta se odchlipuje hojením nebo při vysychání. Když budeš mít ruce zahojený a dostatečně promaštěný, nebude tolik co hlodat…
Jinak doporučuju pořídit si kleštičky na nehty, dát si je na klíče a mít je pořád u sebe – takže když se Ti zatrhne nehet nebo kůžička, neokoušeš je, ale zacvakneš čistě kleštičkama.
Chce to pevnou vůli, taky to mám za sebou… a neumím si představit, že se to dá odnaučit úplně. Intenzivně jsem hlodala cca taky od těch pěti do asi 12,13? A někdy se neovládnu a „ojedu“ nehet i dneska. Vy kluci máte nevýhodu, že si nehty nelakujete… s lakem to vůbec není dobrý :)))

tom004

Asi to moc nepomůže,ale znám lidi,kterým je 50 let a nehty si koušou taky. A ani názory odborníků nejsou jednotné. Dokonce jsem četl,že nehtovina ztrácí látky,které ji vyživují při styku s výrobky z nekvalitní oceli. Potom dochází k lámavosti a jiným zdravotním problémům. Takže,kdo ví jak to doopravdy je.

VampGirl

Mám podobný zlozvyk – koušu si rty. Taky se toho snažím zbavit, někdy se donutím, abych je nekousala, ale někdy prostě zapomenu. Dělám to hlavně, když jsem nervózní, nebo když na něco čekám a třeba se nudím. Myslím, že by ti mohla pomoci třeba žvýkačka. Taky to tak dělám. ,,Zabavíš" se žvýkáním a nebudeš mít pak prostor pro to, aby sis kousal nehty.

jokyk

Četla jsem velice dobré knižky od autorky LOUISE L.HAY ( představitelka hnutí NEW AGE )
UZDRAV SI TĚLO a MILUJ SVŮJ ŽIVOT.
Okusování nehtu popisuje tak,že je možná příčina: flustrace,sžíravé myšlenky,nenávist k jednomu z rodičů.
Jak se toho zbavit? Neustále si opakovat věty JE BEZPEČNÉ VYRŮST.RADOSTNĚ A LEHCE ZVLÁDÁM SVŮJ ŽIVOT.( napiš si to,aby si to měl stále na očích)
Jsme-li ochotni mentálně na sobě pracovat můžeme se vyléčit.
Přeji ti ,aby se ti to povedlo!!! :o) Nebube to hned vše má svůj čas.

Renata1605

Já si kousala nehty od dětství do svých 18ti let. Naši mi nadávali, že mi je budou namáčet do slepičáků, naštěstí to neudělali, já bych je snad kousala dál :). Je to děsnej zlozvyk. Laky nepomáhaly, pevná vůle už vůbec ne. Přestala jsem si je kousat prostě z ničeho nic. Najednou jsem zjistila, že mi rostou a já už na ně nemám chuť. Divné. Moc jsem Ti asi nepomohla, když Ti je teprve 12, že?

WildKofola

Já jsem si nehty tak do 13 let taky kousala jako divá, nepomáhal lak na nehty ani nic jiného, ale jednoho dne mě to prostě přestalo bavit a od té doby si nehty nekoušu :D Ber to tak, že si můžeš skvěle trénovat vůli, začni to pozvolna omezovat a snaž se soustředit na co možná nejvíc jiných věcí. To bude fajn, neboj ;)