lopotev

Je to legální?

Občas pro lidi dělám za prachy weby (tak 1–2 za dva měsíce). Zajímalo by mě zda bych nemohl mít problém s finančním úřadem a zda se to stále bere jako náhodný přivýdělek?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to neděláte na ŽL, pak je to v pohodě a v případě jakýchkoliv problémů mohu poradit vysvětlení našeho rodinného advokáta, že se jedná o tzv. nahodilou občanskou výpomoc dle příslušného § OZ.
Jinak FÚ, nemá oprávnění kontrolovat privátní účty bez ŽL.
To by musel být nějaký zvláště zlomyslný podnět na anonymní udání.
Doplňuji:
Zcela vyčerpávající odpověď uvádí ve svém odkazu jambalaya + hypotetická výše doměrku v diskuzi. Vysoce oceňuji!

Další odpovědi
Jambalaya

To se zde řeší stále dokola. Víceméně, velmi záleží na tom, zda vystavujete na udělané weby nějaké doklady, pokud ne, pak na to těžko někdo přijde 🙂. Jeden z komentářů (mám na mysli ten můj, nikoliv ostatní nesmysly) k příležitostné činnosti viz odkaz níže 🙂.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-trestne-mit-web-s-neoficialnim-prodejem-svych-produktu

Drap

Mohl, je to otázka výše příjmů.

antík

Pokud ot neni v ničem načerno tak je to to samé jako : Dám ti stovku a vykopej mi tam výkop..

Jambalaya

To by mohl, avšak sám to neudělá. Jednak proto, že o tom nemá tuchy a jednak proto, že náklady na provedení kontroly by zdaleka přesahovaly výši doměrku, pokud se jedná o pár stokorun měsíčně.
Z 10 tis. je to 1.500 Kč, tím se nikdo zabývat nebude 🙂

lopotev

Přijmy se pohybují v rámci stokorun. Peníze mi chodí na účet, takže finančák by si to nejspíše mohl zjistit.

anonym

Jambalaya už v podstatě odpověděl. Pokud nevystavujete daňový doklad (či stvrzenku příjmu), nemá FÚ důvod se o to zajímat.