Avatar uživatele
lopotev

Je to legální?

Občas pro lidi dělám za prachy weby (tak 1–2 za dva měsíce). Zajímalo by mě zda bych nemohl mít problém s finančním úřadem a zda se to stále bere jako náhodný přivýdělek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4664 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud to neděláte na ŽL, pak je to v pohodě a v případě jakýchkoliv problémů mohu poradit vysvětlení našeho rodinného advokáta, že se jedná o tzv. nahodilou občanskou výpomoc dle příslušného § OZ.
Jinak FÚ, nemá oprávnění kontrolovat privátní účty bez ŽL.
To by musel být nějaký zvláště zlomyslný podnět na anonymní udání.
Doplňuji:
Zcela vyčerpávající odpověď uvádí ve svém odkazu jambalaya + hypotetická výše doměrku v diskuzi. Vysoce oceňuji!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

To se zde řeší stále dokola. Víceméně, velmi záleží na tom, zda vystavujete na udělané weby nějaké doklady, pokud ne, pak na to těžko někdo přijde 🙂. Jeden z komentářů (mám na mysli ten můj, nikoliv ostatní nesmysly) k příležitostné činnosti viz odkaz níže 🙂.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-trestne-mit-web-s-neoficialnim-prodejem-svych-produktu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Mohl, je to otázka výše příjmů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
antík

Pokud ot neni v ničem načerno tak je to to samé jako : Dám ti stovku a vykopej mi tam výkop..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jambalaya

To by mohl, avšak sám to neudělá. Jednak proto, že o tom nemá tuchy a jednak proto, že náklady na provedení kontroly by zdaleka přesahovaly výši doměrku, pokud se jedná o pár stokorun měsíčně.
Z 10 tis. je to 1.500 Kč, tím se nikdo zabývat nebude 🙂

před 4663 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lopotev

Přijmy se pohybují v rámci stokorun. Peníze mi chodí na účet, takže finančák by si to nejspíše mohl zjistit.

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jambalaya už v podstatě odpověděl. Pokud nevystavujete daňový doklad (či stvrzenku příjmu), nemá FÚ důvod se o to zajímat.

před 4663 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek