Withi

Je to červotoč hnědý,nebo spížní?!

Prosím o jaký typ červotoče jde?
Není ochlupený,bez viditelných rýh,2,5 až 4mm,jak který, hnědé barvy.
Nálezy v dřevěném meziokní,na parapetech v domě a venku, zalétá všude,nad domem je dřevěná podesta,okolo stromy a keře.
3 deratizace nepomohly, injektáž,gel.
Odborníci nedokázali určit druh.

V potravinách není.
Je tu viditelný 4 roky a letos jsou to stovky .
Nevíme si už rady co s tím, poradí někdo?
Děkuji a prosím pouze o komentáře,bez výsměšných poznámek.

Odpovědi
seraphico

Z těch dvou možností bych se přikláněl k červotoči spížnímu. Bohužel fotka z profilu není moc vhodná k identifikaci, ale spížní má kratší tělo než hnědý. Jeho tvar těla mi proto více sedí na toho spížního. Zkuste vyfotit ještě jednou a nejlépe živého červotoče, zblízka a seshora.

elkon

Z toho malého bodu nelze nic vyčíst. Našel jsem tohle, třeba to bude k užitku: https://www.dre­vostavitel.cz/cla­nek/cervotoc

Withi

elkon… děkuji,fotka jde zvětšit.
Tento web jsem četla mockrát,přesto děkuji.