halamka99

Je stále možné vyhnout se poplatku eko daně za převod ojetého auta?

Dočetl jsem se, že pokud ojeté auto nejprve zaregistrujete na ZTP a vzápětí auto přepíšete na sebe, vyhnete se zaplacení ekodaně. Chtěl bych si ověřit jestli je to stále možné. Máte s tím někdo zkušenosti? Je možné celý proces absolvovat u jedné přepážky? nebo Znáte ještě nějaký jiný způsob, jak se platbě ekodaně vyhnout?
Doplňuji:
Takže se nelze plně legálně poplatku vyhnout (pokud nejsem ZTP)?

Odpovědi
cukrar

halamko, jistě že to lze.
ZTP je osvobozeno od poplatku. Doporučuji Vám, obraťte se na svoji evidenci vozidel, tam Vám ocohtně sdělí přesný postup…

Pozor, mám ale dokument o stíhání pro podvod při použítí tohoto způsobu. Ale to byli lidé s nízkým IQ a přiznali se. Pak jde o trestný čin.

Doplňuji:
samozřejmě že to lze!!!