Kelt

Je správné umývat věci, které se vyhazují?

Denně vyhazujeme do odpadu papír, plasty a jiné věci. Předpokládám, že některé se zase použijí po určité úpravě. Lahve, sklo a podobně slouží jako základ pro další výrobu skla. Protože sklo se vyrábí tavením při vysoké teplotě, neměly by případné nečistoty od potravin, či jiných látek vadit, protože při procesu shoří.
Co se děje s plastovými obaly nevím, jen bych chtěl vědět, zda zpracování čistého nebo špinavého obalu vyjde nastejno ve výrobě? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Viz odkaz. Sklo bych neřešil. U plastu je problém mastnota. Na téma vymývání např. kelímků od jogurtů se neshodneme ani doma v rodině 😉 Někteří lidé to řeší přístupem, že si představí, že by to měli třídit a co a s jakým úsilím je možné očistit … Na druhou stranu řada věcí se zcela jistě nedotřídí a osobně raději některé znečištěné obaly raději hodím do netříděného odpadu, i když jinak důsledně třídím.

Zdroj: https://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/sedm-nejcastejsich-omylu-pri-trideni-odpadu

Další odpovědi
Emefej

Ne! Je to zbytečné plýtvání vodou. Při případné recyklaci se všechny vstupní suroviny, které to vyžadují, čistí a myjí.

marci1

Kelímky od jogurtů stačí dobře vyškrábat lžičkou. Mýt se nemusí (pokud je ale skladujeme doma déle, pak je vymýt-páchnou). Já je vyhazuji hned.
Pokud chceme recyklovat plastovou láhev od oleje, je třeba ji vymýt. Pokud nechceme vymývat, hodíme do směsného odpadu. 🙂