Je rýže vhodné krmivo pro ptáky do krmítka v zimě?

Nejlepší odpověď
annas

Krmím slunečnicovými semínky a zavěšuji lojové koule. V prodejně sice nabízejí různé směsi, ale sýkorkám, kterých létá nejvíc, nevyhovují.

Našla jsem, že neuvařená rýže, sušený kokos a těstoviny v trávicím traktu ptáků nabobtnají a můžou vést až k úhynu.
Podle ČSO.

Další odpovědi
Mili @

Rýže bobtná, nasává vodu a může ptáka i zabít!
Hlavně, kyž si dá do nosu, zobe, zobe – až dozobe!
Blbej fór, že???

kablik

rýže at už vařená nebo v suchém stavu je naprosto nevhodné krmení pro jakékoli ptactvo, pokud jsou hladový sezobou všechno ale velmi jim to ubližuje, vhodné je ke krmení ptactva všechna dostupná semena, hlavně olejnatá a pak ořechy samozřejmě aspon rozdrcený, protože taková sýkorka by si jen stěží poradila s ořechovou skořápkou