Nezadany

Je, prosím Vás, vyšetřovatel totéž, co detektiv ?

Nejlepší odpověď
marci1

Vyšetřovatel vyšetřuje spáchaný trestní čin a detektiv je osoba, která za úplatu, zpravidla profesionálně vyškolená, provádí tajné pátrání k odhalení pachatelů zločinů a/či k získání informací určitého druhu (např. fotografie dokumentující nevěru). Může to být policista nebo také osoba zaměstnaná u soukromé detektivní kanceláře. Pracuje obvykle v civilním oblečení, může vyšetřovat inkognito, někdy dokonce v přestrojení nebo v utajení.
Wiki

Další odpovědi
jáára

No tak mám pocit, že detektiv je takový řadový kriminalista, který pátrá a sbírá důkazy, předává případ vyšetřovateli a ten na státní zastupitelství. zjednodušeně asi tak