KriKriKri

Je pro lidský tělo lepší studená sprcha a pak teplá vana, nebo teplá vana a pak studená sprcha?

Odpovědi
Kelt

Udělej druhou možnost. Ve vaně se uvolníš a studená sprcha ti rozproudí krev.

paul1

Studená sprcha na závěr to úplné bahno. Do vany moc nelezu, raději mám sprchu a to nejdříve teplá a šampon, nakonec studená.

da ny

Koupel ve vaně mi asi 30let nevyhovuje vůbec.
Voda na mytí (sprcha/vana) má být přiměřeně teplá. Velmi teplá až horká sprcha, „paření vepře“ ve vaně omezuje funkci lymfatického systému. Zanikají/ničí se cévy lymfatického systému. Ony se sice vytvářejí nové, ale bez „chlopní“, takže lymfa pak stagnuje (zadržuje se „voda“, otoky, domnělá obezita apod.).
Chladnější voda na závěr je velmi vhodná. Nemusí být zrovna „ledová“. Mně studená voda vůbec nevyhovuje. 😉

ZuzanaNa

Podle mne nejprve teplá vana a zakončení studenou sprchou