plebs

Je přidání důchodcům v roce 2022 správně rozděleno?

Průměrný důchod je 15300 Kč bude zvýšen na 16044 Kč.
Při toulkách po domácnostech znám množství důchodců kteří mají odpracováno 35 a více let a nemají průměrný důchod. Také byl v parlamentu návrh dorovnat některým důchodcům samostatně žijícím do průměrného důchodu, návrh neprošel. Naopak ex předseda vlády má důchod 90 tisíc a budou mu přidány 3 tisíce má teda zajímavé zásluhy jeho růžová vláda schválila výjimky pro zahraniční společnosti rovněž skoro statečně bojoval za ČR v Bruselu.
Podle Evropského doporučení na potlačení chudoby v členských státech by měl pro důchodce který řádně odpracoval příslušná léta být důchod ve výši 40% průměrné mzdy.

Nejlepší odpověď
elkon

Každý má takový důchod, na který si vydělal. Znám několik lidí, kteří nadávají na nízký důchod, ale v životě se nijak nesnažili vydělat více peněz. Podobně je na tom např. řada herců. U nich je to ale tím, že si žili „na vysoké noze“ a jako soukromníci neodváděli to co měli, ale jen minimum. Řada z nich ani neumí pořádně hospodařit a místo spoření, peníze rozházeli. A nyní fňukají. Jiná sorta jsou takzvaní starodůchodci. Ti si více vydělat nemohli, takže je v pořádku, že jim chce vláda důchody postupně kompenzovat. Ostatní valorizace je OK, inflace se stále zvedá, tak se vláda snaží v rámci možností důchody navyšovat. Proti Evropě stále zaostáváme. Já jsem vždy myslel na „zadní kolečka“ a snažil jsem se vydělávat co nejvíce bylo v mém oboru možné. A výsledek se dostavil, nyní mám důchod dost vysoko nad státním průměrem a jsem spokojen.

Další odpovědi
Hlada

Ať se to bude rozdělovat jakkoli, vždy bude někdo nespokojený. Už teď je systém nastavený tak progresivně, že se nevyplatí platit si vyšší pojistné, než zákonné minimum. Ti, kteří pobírají důchod v desetitisících, do toho museli odvést astronomické částky. Určitě by měli víc, kdyby peníze investovali jinak.

Drap

Tak je to rozděleno na základě systému. Nelze vyhovět všem, zvláště v situaci když jako stát hospodaříme dlouhodobě od 10 k pěti. Kdyby ODS vrátila 340 miliard, které si před mnoha léty půjčila z důchodového systému na dobu jednoho roku, šlo by důchody zvýšit.
Co je to správně? Kdo to určí? Správně je vždy to, co některá skupina ústavních činitelů prosadí. My to nemůžeme hodnotit.

Arne1

Určitě není. Mně by se mělo přidat alespoň třikrát více.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Zde je odkaz na 14 statečných, kteří nezvedli ruku pro nesmyslné a nesystémové přidání důchodcům „od roku 2022“ (které samozřejmě nebude, příští vláda (jakákoliv!) to zruší nebo ideálně zobchoduje zrušení s opozicí): https://www.psp­.cz/sqw/hlasy­.sqw?G=77058 Doufám, že těch několik milonů voličů-nedůchodců se spojí a bude je volit, abychom v příštím volebním roce takovouto šarádu neměli.

elkon

Pepa25, také na tebe jednou dojde. Taky budeš starej. A také tě budou sr*t takoví jako jsi ty.

plebs

Elkon o tom se nechá diskutovat starý může mít názor že byl mladý, mladý nemůže zaručit že bude starý