Kryšpín

Je president USA D. Trump rasista či nikoliv?

Demokratický kandidát na presidenta Joe Biden prohlásil, to co dělá je šíření rasismu z důvodů jeho názoru, koranovirus je „Wuchanský čínský virus“.
Jelikož mám stejný názor jako president D. Trump možná budu čelit soudní žalobě od některého pro čínského rudého aktivisty, který obdivuje komunistické zřízení v Číně a jejich výrobky.
Zdroj CNN.

Nejlepší odpověď
ElonMusk

Podle vědeckých studií každý člověk tíhne ke své rase. Například je vysoká pravděpodobnost, že si černoch vezme za ženu černošku, běloch bělošku, nejen proto, že žije v rasově jednotném prostředí, ale také protože svou rasu vědomě i nevědomě preferuje. Jinými slovy, každý je do určité míry rasista. Pokud o sobě někdo prohlašuje, že rasistou není, tak jen říká vědecky nepodložený názor.

Jinak, ten čínský koronavirus, který je z Wuchanu, by se dal popsat jako wuchanský čínský virus. Těžko říct, co na tom komu vadí.

Co se týče kritiky Trumpa – většina jeho kritiků žije mimo realitu. Zpráv o tom, že to je ruský agent, že Rusko ovlivnilo volby atd. bylo nespočet. Přitom to byl OBAMA kdo ve své roli prezidenta ZAMLČEL (!) útoky ruských hackerů, neboť předpokládal, že zvítězí Killary Bengháziová. Vedle toho Trump, když se ujal úřadu, provedl masivní protiútok vůči Rusku. Viz ČTK https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/1911514 , ÚOOÚ https://www.u­oou.cz/trump-potvrdil-ze-usa-provedly-kyberneticky-utok-proti-rusku/ds-6315/archiv=1&p1=16­57 apod. Ale socani Vám nadále budou tvrdit, že je Trump proruský, rasista, a kdo ví, co ještě. Z tria Bush (vymyšlené zbraně hromadného ničení), Obama (Obamacare ze kterého si Saturday Night Live a další komici dělali legraci několik let) a Trump (stažení US Army z nesmyslných akcí na Middle Eastu), je Trump očividně nejlepší volba.

Další odpovědi
anonym

Zřejmě by až tolik nevadilo že je rasista kdyby nebyl k tomu i notorický lhář a nezodpovědný hlupák a kdyby neimponoval lidem, kteří na něm právě tyto vlastnosti bohužel obdivují. Trump dostal přiléhavou přezdívku vrchního konspirátora v Bílém domě a to ho myslím vystihuje velmi dobře.

elkon

Američané ať se staví třeba na hlavu, není to naše věc. Máme zde své starosti.

anonym

Myslím, že spíše ne. Je to součást politického boje. Levicová politika v USA zažila porážku a nyní se bude pokoušet Trumpa sesadit a využít dnešní situaci, kterou budou Demokraté interpretovat jako neschopnost Trumpovy politiky.

Nejsem podporovatel Trumpa, ale ani Biden není kandidát, který by se mi zamlouval. Obávám se, že jisté reakce na údajný rasismus (který ovšem problémem stále) kolikrát překrývá jiné, také problematické reakce, které se pojí s levicovým extrémem.

Vojta24

Ty se s Trumpem indentifikuješ naprosto příhodně, celou dobu se tu ukazuješ jako takový malý český Trumpíček … máš nápadně podobně dementní uvažování. Jsi schopen racionální kritiku spojit s vyznáváním obdivu komunistické číně, přesto, že o tom ta kritika vůbec nebyla ani to spolu vzdáleně nesouvisí. Nekriticky a bezmyšlenkovitě přejímáš Trumpovu verzi. … Hlava se z toho bezděčně otáčí ze strany na stranu a čelo opírá do dlaně.

paul1

Těžko posoudit, ale už toho nakecal dost

Kryšpín

Vojta24 z matičky Prahy zachovej klid, někdo obdivuje Hradního pána, někdo čínského komunistu další klauna směrem na východ, anebo směrem na druhou stranu dámu Angelu. No a já mám Trumpa i když jsem dementní a ty ostatní jsou vysoce inteligentní obzvláště pražští Pepíci mezi tím vynikají.

ElonMusk

V Praze žije celé spektrum lidí.

anonym

Ta averze vůči Praze už je unavující.