Themeansar

Je pravdou to že i nejlevnější počítač stačí pokud bude mít nainstalovanou Linuxovou distribuci

Je veliký cenový rozdíl mezi levným a drahým počítačem, chápu že pro hry nebo práci s multimédii musí být drahý počítač s velikým výkonem, ale většina uživatelů má počítač jenom na internet a stačil by jim tak ten nejlevnější počítač s levným monitorem. Pokud nutně potřebujete na levném počítači Windows můžete použít starý Windows 7 sice už není podporovaný, ale na internet se s ním připojíte.

Odpovědi
Drap

Stačí na co? Opět otázka jak ze zvláštní školy.

elkon

Co je levný PC, co je levný monitor, otázka desetiletého dítěte. Na každý počítač můžeš dát Win 10, nebo Win 11, pokud to hardware dovolí. Záleží co s tím budeš chtít dělat.

Hlada

Ano. Na počítači s jednojádrovým procesorem o frekvenci kolem 2 GHz a RAM 2 GB, který lze získat zdarma nebo za pár stovek lze s Win 7 bez problémů používat všechny běžné kancelářské programy a prohlížet internet. Monitor CRT lze také získat zdarma. Klávesnice a myš jsou desetikorunové položky.

Dochy

A ptáš se jako na co?
Ano, obecně linux běží na slabších počítačích výrazně lépe než Windows. Ale nikdo Ti to nezaručí.