teufl

Je pravda, že po ostříhání rostou vlasy rychleji?

Odpovědi
anonym

Když máš vlasy dlouhé, většinou, pokud je nezasřiháváš pravidelně, jsou na koncích roztřepené, vlasy sice rostou od kořínků, ale ty zničené konečky růst brzdí, a taky když je ostříháš, máš větší přehled, vidíš, že jeden měsíc se ti ještě nedotýkají uší a druhý, třetí měsíc po ostříhání máš už vlasy na uších. když jsou dlouhé třeba do pasu, těžko si můžeš všimnout, vidíš to dobře na barvených vlasech, to je hned nejlepší přehled o růstu, to si vždy říkám "sakra, už si zas musím hodit barvu, nebo bude všechno prozrazený 🙂

ivzez

Není to pravda.
Jen je při kratších vlasech
přírůstek „více vidět“ …

mosoj

Ano , pravidelným stříháním vlasy rostou rychleji. Platí to i pro vousy.

Doplňuji:
........ a ochlupení

beruskaa

Pokud máš vlasy roztřepené a lámou se. Když dorostou hned se zlámou takže neni znát že dorostli. Když budeš pravidelně 1 za 3 měsíce chodit ke kadeřnici, vyhneš se lámání vlasů a tak se budou delší.
Jinat takové pohádky že rostou rychleji ti každá kadeřnice vymluví. Vše záleží na struktuře vlasů a vlasové pokožky

Cizecek.M

Ano… vlasy se oslabují tím, že vyživují poškozené konečky. Takže když ty se ostříhají, jsou vyživovány zdravé vlasy :) No, takže ano :)

Derrynka

Jojo, to je pravda… slabé konečně neubírají živiny a sílu vlasům. Ale nečekej nějaký raketový nárůst :D