Rommart

Je pravda že od ledna může exekutor obstavit i bankovní účet příbuzným, ne jen Povinnému?

Dobrý den, donesla se ke mě informace,že Exekutor může obstavit i bankovní účty Příbuzných. Tato informace mě docela šokovala, protože syn má nějaké nařízené exekuce a jeho mzda chodí na můj bankovní účet kde jemi rovněž zasílán i můj Starobní důchod. Vysvětlí mi někdo tady jak to vlastně je? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
badisko

no pokud mzda chodi na vas ucet tak muze …a ipokud vas syn bydli s vami pravdepodobne prijdou a mohou zabavovat i vas majetek …nebo pokou synator napr..bydli z druzkou nebo u znamych tak zase zabavi majetek tam …no a ten se zase bude muse soudne vymahat z5…

Další odpovědi
zzzzz

Já myslím, že ne. Exekutor má požádat zaměstnavatele a ten by měl provádět srážky ze mzdy a posílat je exekutorovi, a jen zbytek na váš účet.
Pokud by vám náhodou exekutor něco zabavil, musíte podat vylučovací žalobu a to ihned.