Gami.Pet

Je pravda, že když chci začít provozovat nějaký druh živnosti?

Pokud bych chtěla začít provozovat nějakou živnost musím získat živnostenské oprávnění, takže dostanu nějaký výpis ze živnostenského rejstříku nikoliv živnostenský list nebo koncesní listina – tyto dva doklady také slouží k prokázání živnostenského oprávnění, ale jenom pokud byly vydány před 1. červencem 2008, protože dnes už každý, kdo chce provozovat živnost a splňuje veškeré podmínky vlastní výpis ze živnostenského oprávnění?
Doplňuji:
Omlouvám se za nepřesné položení otázky. Je pravda, že jsem se do toho nejspíš zamotala. Chtěla jsem vědět zda je pravda, že v současné době živnostenský úřad vydává pro jakýkoliv typ živnosti (ohlašovací i koncesované) jeden průkaz živnostenského oprávnění a to „výpis z živnostenského rejstříku“

Před rokem 2008 živnostenský úřad rozlišoval 2 základní živnostenské průkazy a to – živnostenský list (pro živnosti ohlašovací)a koncesní listinu (pro živnosti koncesované) A mě tedy není jasné proč máme nadále v maturitní otázce uvedené tyto dva doklady, když se od roku 2008 vydává pro jakoukoliv živnost – „výpis z živnostenského rejstříku“.

Nejlepší odpověď
mosoj

Máš to nějaké popletené. Od roku 2008 se místo živnostenského listu dává výpis ze živnostenského rejstříku. Je to na stejné úrovni jako živnostenský list.
Ti co mají vydaný živnostenský list mají prostě živnostenský list, ti co mají výpis , mají výpis.

Další odpovědi
McArthur

Živnostenský list a koncesní listinu ber virtuálně. Stále existují. Pro zjednodušení administrativy ale Živnostenský úřad dává jen Výpis z živnostenského rejstříku. Je to z důvodu, že živnostníci nebo firmy mohou mít desítky různých živností a kdyby ke každé dostali jeden papír, tak s tím mohou brzy zatápět, protože při jakékoliv změně (např. adresy) se vystavoval nový živnostenský list či koncesní listina.

cochee

Ty jsi vytvořila tak složité souvětí, že ses do toho sama zamotala, takže není jasné, na co se vlastně ptáš. Otázka samotná („nadpis“) je taky špatně vytvořená, takže ani z ní se otázku jako takovou nedozvíme. Zkus to souvětí rozsekat na jednodušší samostatné věty a dej si pozor, aby dávaly smysl každá věta sama o sobě a taky jako celek v návaznosti jedna na druhou.