partep12345

Je pravda že jsou věci v Německu levnější?

Je pravda že se věci v Německu seženou levněji než v Česku?

Nejlepší odpověď
Hornisse

Některé a někde, ale ano. Obecně se ceny zboží silně liší napříč státy. Většinou se to dá rozdělit na dvě skupiny zboží. Jedna jsou věci lokální výroby pro okamžitou spotřebu, typicky potraviny. Jejich ceny obvykle kopírují průměrné mzdy a tak budou v Německu výrazně dražší. Druhá skupina jsou věci dovážené nebo obecně vhodné k převozu. U těch bývá cena napříč Evropou ± stejná. Nicméně může ji ovlivnit vzdálenost dovozu a objem v jakém se obchoduje.
Dovážené zboží je většinou vykládané v nizozemských nebo německých přístavech, cesta do Česka je pak logicky dražší než do Německých měst. No a taky Němci jsou schopní koupit zboží více, tudíž obchody kupují ve větších objemech a dostávají lepší velkoobchodní ceny. O ten rozdíl pak můžou snížit koncovou cenu.
Ve výsledku to dělá u většiny zboží maximálně jednotky procent a ani to neplatí univerzálně, nicméně ano, některé zboží bude v Německu levnější

Další odpovědi
Lamalam

Záleží na tom, jaké o jaké veci se jedná. Některé věci jsou opravdu v Německu levnější než v ČR.

anonym

Co je to „věci“???
Něco je v D levnější, než v Česku – a něco právě naopak…
Proč si tam nezajedeš?
😉

da ny

Ano, stále (i po zásahu ČNB) je tam některé zboží levnější a mnohé potraviny zároveň chutnější a kvalitnější. Např. půl kila mražených malin stojí o polovinu méně než v Tescu 250g , máslo stojí 0,99 eur , vynikající a levnější jsou tvrdé sýry, parmazán atd. atp. :)
Některé stejné výrobky drogistického zboží je též levnější (DM, Rossmann), zejména pak v marketech.
Slevy u oblečení výraznější zejména v tzv. značkových obchodech
(někdy se vyplatí objednat i v ČR přes internet) – informace od kolegyň, jejich dětí a částečně i od mé dcery.
Často i obuv. Je to velká země, firmy odebírají zboží od výrobců ve větším množství, než jde do ČR – což se též odráží na ceně.
Češi tam nakupují v obchodech, hlavně ve výprodjích a na burzách velmi levně dětské ošacení.
Neuvedla jsi jaké zboží tě zajímá (?) ;)))
Doplňuji:
Některé zboží i třeba v Kauflandu zase kupují Němci u nás, ale už ne v tak hojném počtu… ;)))
Máme v pohraničí ceny některého zboží vyšší než ve vnitrození.
Rozdíly jsou i v cenách u jednoho řetězce (potraviny, drogerie) v různých městech v rámci ČR. Dokonce i v rámci jednoho kraje.