Lucy13

Je pravda, když člověk na noc nejí, že shodí¨?

Nejlepší odpověď
panenka

Ano je to pravda mám to vyzkoušené.

Další odpovědi
1popelka1

Je to pravda, ale za dodržení ještě dalších věcí – nejíst večer ovoce, sladkosti a slané brambůrky apod. Některé mé kamarádky (dokonce už) po páté hodině nejí a i bez cviční zhubly pěkných pár kil. Ale postupně si přidaly ještě nějaké cvičení- jedna aerobik, druhá plavání.

Nejvíce by se mělo jíst v první polovině dne, důležitá je snídaně! Ovoce spíše dopoledne-má sice vitamíny, ale obsahuje cukry, proto se večer nedoporučuje. A samozřejmě pitný režim.

roentgen

Je pravdou, že jezení na večer tělu neprospívá. Je zapotřebí si uvědomit, jaký poločas evakuace má žaludek, a tak vlastně začínáme trávit tak asi za 1,5 hod. po požití potravy.

Takže když večer, po jídle, jde člověk spát, tělo tráví, musí, dokud je ve střevech obsah, tak systém pracuje, i když pomaleji, a bilance energie je taková, že máme energetický příjem, a výdej chybí. Tím pádem tělo začne vytvářet zásoby, a to dle genetické predispozice, někdo si takto získanou energii uloží pouze do mezizásoby, kterou tělo před den spálí a jiným lidem se takto získané energetické zásoby pěkně uloží ve formě podkožního tuku, a přes den si jich tělo moc nevšímá.

O tom, jestli se takto dá zhubnout nebo ne, je těžké polemizovat, musí se to zkusit, vlastně za to člověk nic nedá.
Problém je, že opravdové zhubnutí je běh na dlouhou trať, neexistuje fáze, kdy lze říci dost a vrátit se k původním stravovacím návykům.

Závěrem pamatujte, ať byste chtěla držet jakoukoli dietu, vždy musí být strava pestrá. Úžasně tělo vyprazdňuje a odlehčuje trávení syrový fenykl a řapíkatý celer (jeho stonky). A zelený čaj.

led

keď nebude ani piť, zhodí určite. Ale podmienka je, že ani cez deň sa nebude prejedať

anonym

nezalezi zda na noc jite,je dulezite cely den drzet spravnou zivotospravu a vecer jen lehce pojist,treba jen ovoce,jinak vas ceka jojo efekt

annas

Důležité je rovněž chodit spát do půlnoci, protože se vytváří hormon serotonin, který napomáhá hubnutí. Po půlnoci nefunguje!

Miroslavst

Ale k tomu na noc nejíst ještě musíš něco přidat, co v noci dělat. Pak je to účinné na 100%.

Cullinda

Pokud má i přes den rozumné stravovací návyky tak ano, ale hodně dělá celkový režim.
Třeba pokud děláte 12hodinové směny, kde jednou za šichtu ve stresu rychle něco zbaštíte a večer si nic nedáte tak to taky není dobré.
Pokud chcete shodit, nesmí mít vaše tělo pocit haldu – nebude si dělat zásoby.
Přičemž platí všeho s mírou. Velká porce neznamená že je pro tělo dostatečně výživná a vyvážená. Hodně může pomoci odborný lékař (jako byl v tom pořadu „jste to co jíte“) který Vám z vyšetření zjistí co Vašemu tělu přebývá a co chybí.

určitě nepřibere

kamensky

Souhlasím s názorem, že pomoci může odborník, ne vždy to musí být lékař, nutričních poradců je taky fůra, jen si vybrat toho správného a sebrat odvahu a jít se poradit

osmanek

Bože můj.. některé názory tu mě hodně překvapují… a nezlobte se, ale přijdou mi i cestné…

Co se týká jídla na noc, je jasné, že jít s přecpaným břuchem spát není asi nejlepší, protože nevím jak vy, ale já bych ani neusla… jít spát naopak s kručícím břichem je taky špatné… v noci se nehubne, to je logické… nejíst po 17h, pokud jdete spát v 18–19h, tak klidně, jinak ani náhodou…pokud po 17h nejíte a jdete spát např. polem půlnoci, jste 7h bez jídla, je to jako půl dne bez jídla nevím jak vy, ale já bych to rozhoně nedala.. kdyby si chtěla autorka dotazu přečíst nějak falší informace o této problematice, zde je můj zdroj: http://www.svet-zdravi.cz/clan­ky/neni-pravda-ze-se-nesmi-jit-po-pate-hodine-vecer

elektrikář

Musí být rovnováha mezi vydanou a přijatou
energií. Jinak naše tělo je takový skrblík, co nespotřebuje uloží do zásoby.Byla doba že se člověk některý den vůbec nenajedl. Nedohonil žádné maso,nebylo co nazbírat.tak si vytvářel vlastní rezervu na špatné časy.
V těhotenství se ukládá tuk na tvorbu mléka.Na počáteční start pro mimino. Jíst se musí vyvážená strava zelenina ovoce míň pečiva. Tělo si škrob přetváří na cukry, pokud se nesptřebují ukládá se,tuk.Kdysi jsem v nemocnici dostal redukční dietu, mněl takový hlad zbaštil bych i psovi žrádlo,. Stěžoval jsem si lékaři. Byl to takový bodrý stařík.Pane z vaším bříškem nemusíte 3 MNĚSÍCE JÍST VŮBEC stačí vám pouze hrst suché rýže deně. A to né pro nějaké živiny ale pro pohyb střev.Zhubnul jsem tam po návratu domů jsem to zase přibral. Snažil jsem se, ubrat k večeři salát půl vajíčka knakebrot vyčet jsem si ti v nějakém časopise, Rohlík a čaj. Pak jsem šel kolem řezníka cítil jak tam opékají sekanou začaly mi doslova kapat sliny na chodník . Vzdal jsem to.Občas si musím koupit větší kalhoty.