dust8

Je v Německu povinná helma na e-koloběžce a e-kole ?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo je povinen nosit helmu?

Předpisy o silničním provozu jasně stanoví, kteří účastníci silničního provozu v Německu jsou povinni nosit přilbu.

Pouze ten, kdo řídí motocykly nebo otevírá tříkolová nebo vícekolová motorová vozidla s největší konstrukční rychlostí vyšší než 20 km/h a jede na nich nebo v nich, musí mít za jízdy vhodnou ochrannou přilbu (§ 21a odst. 2 odst. 1 StVO). ).
více v odkazu

https://www.an­walt.de/rechtstip­ps/weiterhin-keine-helmpflicht-auf-dem-e-bike-und-dem-fahrrad-kein-mitverschulden-bei-unfall-ohne-helm-191994.html

Přilba je povinná na čtyřkolce a na elektrokoloběžce, ale ne na elektrokoloběžce nebo na „normálním“ kole (ani pro děti).

Je třeba rozlišovat mezi elektrokoly a elektrokoly.

Pro „normální“ elektrokola nebo elektrokola s přídavným motorem, který podporuje rychlost až 25 km/h a kde pomůcka při rozjezdu zrychlí elektrokolo maximálně na 6 km/h, není povinnost nosit přilbu. Něco jiného platí pro tzv. S-Pedelec. Jedná se o dvoukolky se silnějším pomocným motorem, které vás podrží při šlapání do rychlosti 45 km/h. Legálně jsou S-Pedelec mopedy, což znamená, že při jízdě je nutné nosit přilbu.