Lorax

Je potřeba řešit GDPR při shromažďování seznamu lidí pro veřejný závod?

Jak je to s GDPR při provozování veřejných akcí, kde je potřeba dopředu vědět počet účastníků? Na webových stránkách mám vytvořený jednoduchý kontaktní formulář (prostřednictvím wordpress emailu), kde účastníci běžeckého závodu vyplňují svou účast (tedy jméno a příjmení společně s emailem).

Nejlepší odpověď
anonym

musíš je informovat jak budeš jejich osobní informace zpracovávat, jak dlouho v jakém rozsahu a za jakým učelem, také jim musíš dát možnost nechat se ze seznamu vymazat a uveď kontakt na sebe jakožto pověřence pro zpracování osobních dat. A máš to … dej tam zaškrtávátko že se účastník s textem seznámil a se zpracováním osobních údajů v uvedeném rozsahu souhlasí a to je tak vše.

Další odpovědi
Arne1

Tak tam ještě uveď formulaci že tyto údaje potřebuješ pro zajištění závodu a pak tam dej klikátko aby ti potvrdili, že si ty informace smíš nechat do příštího roku.