Danielson

Je platný zákaz kouření na zastávkách?

Vzhledem k tomu, že poslední otázka na toto téma tu byla před cca 1200 dny, mnohé se mohlo změnit a tak se ptám já. Jako nekuřákovi mi vadí, když vedle mě (třeba 3 metry) stojí hulič a po větru se ke mě žene kouř z té biofabriky, bych mohl vyletět z kůže. Řešením se nabízí přejít na druhou stranu od kuřáka, ale proč, vždyť on mě omezuje. Jak že to přesně zní?: Právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého? On sám se rozhodl že bude kouřit a s tím přistoupil na několik pravidel.
Když nad tím tak přemýšlím, ono je vlastně jedno, zda-li je zákas kouření na zastávkách, kouřením omezuje jiné a tím se dostává do potyčky se zákonem.

Nejlepší odpověď
redy

Jezdi autem a máš vystaráno 🙂
ale to ti taky asi bude smrdět ☹
a co kolo,taky nic, tak co stebou člověče 😉
Ale zákaz platný je, ale to víš kuřáci, tak co snáma provedeš?

Další odpovědi
zzzzz

Je platný pouze v zastřešeném prostoru. Ono dost často prostor zastávky není vyznačen. Je to často jen chodník a na něm je cedule s jízdním řádem, tak co je zastávka? Odkud až kam? Zastřešený prostor je jasný.

arygnoc

skutočne, máte pravdu.

ale – vaše prdnutie môže spôsobiť fenomén el nino – a to vás majú juho-stredo-severoamericania žalovať, zakázať vám prdieť?

vedtru-daždi ešte rozkázať nemôžeme.
zakazujete fajčiť fajčiarom, kde sa vám zachce.
čo keby fajčiari chceli zakázať vaše pindy?

proste si poriaďte plynovú masku, aspoň vás to chrání aj pred smogom z okolo prechádzajúcich áut (tie vám mimochodom nevadia, smradľavky kolesové?).

smoking

Nazdar Bazar

Ano, zvláště v zastřešeném prostoru.

anonym

Zakon o sinicnim pfovozu definuje uaxtavku. 3 metry od ceule pred a 25 m vzad..Pokud je mimo tyto metry neudelas nic.

zzzzz

A kolik do strany Česílko? 🙂 Často je zastávka spojená s chodníkem a pokud nahlédnu do katastru, tak tam bude napsáno co? Zastávka?