Frogman

Je platná dopravní značka, když není správně gramaticky napsaná?

Platí tato značka http://galeri­e.autorevue.cz/da­ta/542/medium/P8130294­.JPG (nejen tato) platná, když je gramaticky špatně? Mimo se pojí se 4. pádem, ne se 2. Správně by to tedy mělo být: ‚Mimo vozidla svatby‘.
Doplňuji:
Slovo ‚platná‘ je tam omylem navíc.

Nejlepší odpověď
ivzez

Gramatika nemá na platnost dopravní značky vliv, ale obsah ano.
Správně by šlo o vozidla stavby (tady si opravdu někdo „pohrál“).

Lepší by bylo použít „kromě vozidel stavby“.

Další odpovědi
cukrar

Já tam nevidím nic špatného, a neplatného.
Zákaz vjezdu všech vozidel, s vyjímkou vozidel svatby. Asi je tam obřadní síň.

Nebo si myslíte, že někdo přehodil dvě písmena? Ne, je to u obřadní síně..

Každopádně zákaz platí.

gecco

To, jak mají dopravní značky vypadat, je určeno zákonem a prováděcí vyhláškou – pokud tam tuhle značku najdeš, je platná…
😉

anonym

Spíš si myslím,že je to sranda,že si někdo trošku pohrál.

Michal47

V zájmu vlastní bezpečnosti je ve většině případů nutno usilovat o porozumění dopravní značce na základě úmyslu toho, kdo ji vytvořil…

gobls

Pokud je chyba jen ve vylučovací tabulce, tak by podlemě neplatila pouze tato výjimka, tedy by byl zákaz vjezdu pro všechny bez výjimky.
To je jako s těmi nesmyslnými výmluvami líných zadků a agresivních řidičů, že nějaké město s přesně takto napsaným názvem neexistuje. To je prostě nesmysl. Jednou je někde cedule v grafické podobě názvu obce, tak to musí bez váhání respektovat a ne si začít prohledávat katastr a kdovíco. Takovou ceduli, jakož i jakoukoliv značku, není možné svévolně použít bez povolení, takže musí být vždy tam kde být má. Nakonec by taky někdo mohl prohlašovat značku za neplatnou třeba kvůli tomu, že je pověšená o milimetr na křivo.