Disraeli

Je placení sociálního pojištění povinnost, i když nechci ve stáří důchod?

Je to pro podnikatele povinností, i když nechce důchod? Dá se to zrušit?

Nejlepší odpověď
autacek

Kdyby to nebyla povinnost, tak si každý rozumně uvažující člověk šetří raději na svůj důchod sám, než tyto prostředky dávat vládě, která si za ně uplácí dnešní důchodce.

Další odpovědi
Pepa25

Je to povinné, protože náš stát se stará o všechny, i o zkrachovalé podnikatele. Říkat dopředu, že člověk nechce důchod je hloupost, protože nikdo neví, co bude za desítky let (a jak to s jeho životem a úsporami dopadne).
Lze se nepřihlásit jen na nemocenské pojištění.

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/za­lohy-na-socialni-pojisteni.php

L.G.

Musel byste si takovou dohodu vyjednat, ale dohody, kdy se jedna ze stran dopředu vzdává svých práv je neplatná, a myslím dokonce, že se k ní ani nepřihlíží, že nechcete dneska ještě neznamená, že nebudete chtít později, ale protože jste dříve odmítal ty odvody, tak by se teoreticky taková dohoda mohla při výpočtech zohlednit, každopádně bych raději nezacházel k vynucovaní si platnosti, stát se může cokoliv a co pak s tím prázdným žaludkem a velkou chutí k jídlu, jestli máte soběstačný ranč, kde nedochází k sezónním výpadkům, to je jiná, to pak beru zpět své nezávazné doporučení, horší by to bylo, kdybyste chtěl řádně plnit fondy a nechtěl důchod, nebo že budete ty fondy plnit nad rámec odvodových povinností, to byste maximálně posloužil jako promo řádného občana, které volá své následovníky 🙂. Každopádně pokud se tato touha jednotlivce stane touhou masovou, počítejte s tím, že budete označen za strůjce masivního celospolečnského vymírání, mladí čekají na výplatní den důchodu svých předků mnohdy jako na smilovaní, jedna návštěva doma a takovej výnos, svět v ten moment nemůže být krásnější 😁.

elkon

Proč se nezeptáte rovnou zde? https://www.cssz­.cz/web/cz
Budete to mít „z první ruky“, namísto nějakých dohadů.

xiperio

Kolik si budete jako OSVČ platit, je na Vás. Nemusíte třeba nic, povinnost to není. Ale nevím jestli se to musí nahlásit nebo ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Pepa25, není to hloupost, já vím na 100 % (a ne na míň), že nechci důchod… a ani ho mít nebudu.
To, co je v odkazu vím taky a o nemocenském pojištění taky. Povinné to samozřejmě je, ale jenom kvůli starobnímu důchodu, proto mě zajímá jestli je to nezbytné, i když důchod nechci a pobírat o nebudu.

Pepa25

Ještě se máte co učit – nic na světě není „na 100% (a ne na míň)“

Disraeli

Umíte se akorát povyšovat a kydat hlouposti, které nikomu k ničemu nejsou.
Když to vím, tak to prostě vím. Mám svoje důvody proč to vím zcela jistě, ale jsou to věci, do kterých vám nic není.

terry

xiperio, jak jsi na to přišel???

Disraeli

xiperio, platí se měsiční povinné zálohy na zdravotní a sociální pojištění.