Meggie2

Je pití mléka nepřirozené pro dospělého člověka?

Nejlepší odpověď
Drap

Nepovažuji ho za nepřirozené. Mléko je ceným drajem vápníku, bílkoviny a dalšíh věcí.

Další odpovědi
Dochy

Pro mně je přirozené a podle OP jsem dospělý.

Pepa25

Samozřejmě, že je naprosto přirozené – lidé ho pijí už od začátků domestikace zvířat.

Rokio

Nevidím na tom nic nepřirozeného. Mléko je zdrojem důležitých látek.

Disraeli

Dá se říct, že ano, ALE ve zcela stejném duchu, je pro člověka „nepřirozené“ nosit oděv, chodit v botech, bydlet v domě, mít topení, chovat zvířata za hospodářským účelem, užívat léky, technologie, techniku, atd. Nic z tho není z hlediska přírody tak úplně přirozené… z hlediska vývoje (včetně samotného mylšení) to však přirozené/normální a dokonce i logické je.
Nepřirozené jako špatné, závadné, neprospěšné určitě ne. Po tisíce let pijeme kravské a další mléko (kočky domácí taky). Zdroj mnoha prospěšných látek, minerálů a vitamínů. Jistě POKUD by člověk nechoval krávy (kozy, ovce atd,..), mléko by asi nezačal pít a vyloženě by ho „nepotřeboval“. Obejde se bez něj? Možná, ale není na škodu a je naopak prospěšné.

Pro opice před miliony let bylo nepřirozené, že začly jíst maso, morak a začaly lovit… a díky tomu se z nich vyvinuli lidé (maso a hlavně morek = živiny pro mozek, jeho růst, vývoj a tím i myšlení). KDYBY nezačaly jíst maso ve větším a vyjídat morek z kostí… kdoví jak by vypadal vývoj, dost možná by zůstaly opicemi.
Jakékoli přizbůsobení a vývoj vlastně není nepřirozený. Z pohledu člověka to taky hodně souvisí spíš s logikou/myšlením – vývoj inteligence a znalostí a podle toho odpovídající podmínky, životní styl, návyky,… zná sám sebe i okolní svět, zná možnosti, ví, co je dobré – a opatřuje se tím, když si to umí zařídit/obstarat.

annas

Různé názory, v se mléko doporučovalo, dmes se . Vychází se z toho, že žádný z dospělých savců mléko nepije.Jr e určené jen dětem. Pro ně přímnosem., především mateřské.

Sama mléko nepostrádám, kupuji jen jogurty, zakysaná mléka či smetany, tvrdíé sýry. .bčas používám rostlinnéí mléko, třebamandlové. Mandle obsahujáí víc vápníku než mléko, které způsobuje alergie, a zahleňuje.

Rozdílné náázory – záleží jen a jen na vás, čemu věřčíte.

https://mineral­fit.cz/clanek/mle­ko-a-jeho-zdravotni-dopady

https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/je-mleko-zdrave.html

Několik otázek v v archivu, přečtěte si další názory.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pit%C3%AD%20ml%C3%A­9ka%20

přečtěšte si odkazy a rozhodněte se, zda budete mlékoélo pít či nikoliv.

elkon

Mléko je svým složením potřebné pro organismus.

da ny

Nepřirozené ne. Pití mléka je u dospělého zbytečné. A tedy zbytné. ;)
Nic zdravého člověku nedá. Ve větším a pravidelném denním pití škodí. “Odstřeďáky“ , slité mixy mléka (hlavně trvanlivá) z marketů, člověku nic dobrého nedají.
2/3 lidí na světě mléko nepije. Nekonzumují ani mléčné výrobky. Některé národy a obecně člověku v dospělosti ubývají ve střevech trávící enzymy mléčných výrobků, nebo zcela chybí. Přibývá mnoho dospělých lidí a hlavně dětí, s nesnášenlivostí laktozy a hlavně alergie na kravskou mléčnou bílkovinu (ABKM).