Kepler

Je octomilka, vinná muška a drozofila totéž?

Nějak se mi v bytě namnožily a tak vyvstává druhá otázka: jak se jich efektivně zbavit? Zatím jsem používal Biolit, ale populace se časem zase obnovila.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Ano, je to totéž. Doporučuju udělat jednoduchou past, pokud máš nějakou vyšší úzkou skleničku, třeba od oliv, kapar či tak, tak na dno naliju balzamikový ocet a pak udělám z papíru takový trychtýřek a ten nasadím do skleničky. Octomilky zláká intezivní vůně balzamika, nalítaj dovnitř poměrně rychle, ale už se nedostanou ven, dojdou jim síly a utopí se. Zhruba takhle: https://kokoza­.cz/wp-content/upload­s/2018/01/IMG_6216­.jpg
Já tam liju to balzamiko, osvědčené. Anebo klidně i nevymytou láhev od piva, tam se mi jednou taky nachytaly. Hlavně skrýt veškeré zrající ovoce, ukápnutou šťávu, cokoliv, bohužel si to můžeš už přinést z obchodu s ovocem.

Další odpovědi
anonym

Co tam pustit zimu?

mosoj

Tak na co se vlastně ptáš? Víš to vůbec sám?

Kepler

Rouzaki: a proč zrovna balzamikový ocet? Já ocet skoro nepoužívám, natož balzamikový.

RyuzakiKate

On je hodně intenzivní, co se týče vůně, daleko víc než vinný. Ale můžeš tam hodit i kousek banánu či jablka, zkrátka něco hodně zrajícího, mně strašně lítaly na ananas, tak jsem ho radši naporcovala a zamrazila.

Kepler

Insti: teď jsi mě rozesmál, všude kolem je horko. Už se vidím, jak otevřu vrátka do mrazničky a pomocí propagandy všechny octomilky donutím, ať tam vlezou. Ještě by šel použít Cyklon B 🙂

anonym

Nene, třeba klimu. Jako bude tě to stát majland, ale chceš ty mršky dostat z domu ne? :D