cvikra

je normální že samo-stmívací skla na dioptrických brýlích jsou světlé na slunci a v místnosti mě ztmavnou?

mám je poprvé

Nejlepší odpověď
tom004

Nosím brýle taky. Mám samozabarvovací s multifokálními skly a fungují tak,že čím víc světla,tím jsou tmavší a naopak.Čili tak jak mají. Obráceně jak popisujete,to nechápu.Šel bych znova k optikovi.Tedy jestli v tom není nějaká „kulišárna“.

Další odpovědi
Děda Louda

Je-li tomu tak a má to fungovat opačně, je někde chyba. V každém případě je potřeba najít, kde k záměně došlo a vyžadovat nápravu.
Taková věc se jmenuje zmetek.

hanjimka

Nosím samozatmívací brýle už moc let a někde se Vám stala chyba.Má to být obráceně,jedině že by v místnosti bylo ještě víc světla než na slunci.:)
Doporuřuji zajít do optiky a reklamovat.