JájsemRaibek

Je normální, když otevřu u auta víčko nádrže a je slyšet syčení?

To znamená, že je tam podtlak. Je to normální? Měl jsem za to, že by v nádrži měla být nějaká odvzdušňovací hadička.
Mohu udělat ve víčku dírku?
Jen pro informaci uvádím, že na spodní straně víčka je něco jako pojistný ventil-něco jako ve víčku u chladicí kapaliny. Je tam vidět pružina a dá se to zmáčknout.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jo, dnes je to normální. Nádrž (palivový systém) má zůstat uzavřena za jakýchkoliv okolností, i když auto postavíš na střechu, tak nesmí nikde nic vytékat, palivo se nesmí ani volně vypařovat. (třeba v garáži)

Tudíž je tam podtlakový ventil, který je za běžných okolností uzavřen (těsní) a při dosažení určitého podtlaku v nádrži si „přicucne“ vzduch zvenčí. Pokud příslušného podlaku dosaženo není a ty otevřeš víko, můžeš slyšet zasyčení, protože podtlak tam je, pouze ještě není dostatečný k otevření ventilu. (to je dobré znamení, že systém těsní) Na druhou stranu nemusí jít vždy jen o podtlak, jsou situace, kdy je v nádrži naopak přetlak, ovšem systém je navržen tak, aby tento přetlak udržel.

Tudíž si s tím nedělej hlavu. ;) :)

Další odpovědi
Edison

Ucpaná „podtlaková“ trubiča. Někde by ten otvor být už měl. Zkusit víčko „vyprat“. U některých víček je ji sofistikovanější podtlakový ventil. Nicméně by vyprání mělo stačit, nebo tu dirku najít – ale může být sofistikovaně schovaná, aby se neucpávala…

Kepler

Normální to není, asi to víčko nádrže není průchodné. Dírku bych nedělal, zkusit vyčistit, propláchnout.

zjentek

Nemáš jezdit „až do sucha“!