Je nezdravý hydrolyzovaný protein?

na tomto odkazu uvádějí o trochu níže hned na začátku že:
Hydrolyzovaný protein, glutaman sodný, MSG je jedním z nejnebezpeč­nějších umělých potravinářských přísad.

http://www.moje-pravdy.cz/z-jinych-zdroju/zajimave-clanky/1190-tichy-zabijak-e621-glutaman-sodny

Jaký je váš názor? Hydrolizovaný protein je přeci např. v proteinu pro sportovce či kulturisty.

Odpovědi
cynique

Označit glutaman za nedravý je totální blbost. Je to fáma živená v internetových diskusích lidmi, kteří „nemají za očima nic“. Je to nesmysl a lež.

Organizmus si sám denně syntetizuje cca 50g této látky, glutaman je součástí bílkovin organizmu. Také v mateřském mléku je ho cca 10× více jak v mléku kravském. O zdravosti mateřského mléka snad nikdo nepochybuje. Argumentů je samozřejmě podstatně víc.

Stále jsou lidé, kteří věří na „chemtrails“. Tak proč nevěřit na jedovatost glutamanu, že? Žijí mezi námi, s tím se nedá nic dělat. ☺

Leonidas

cynique
Nepletete si E620 Kyselinu Glumátovou s Glutamátem sodným? Podle mě ano. Jelikož:
Glutamové kyseliny je často používáno jako potravinářská přídatná látka a jako ochucovadlo a zvýrazňovač chuti ve formě soli známé jako glutamát sodný.
Ty kyseliny glutamové nejsou škodlivý: Kyselina glutamová je jednou z 20 až 23 proteinogenních aminokyselin, s kodony GAA a GAG. Jedná se o neesenciální aminokyseliny. V neurovědě je glutamát nejdůležitějším neurotransmiterem, který hraje hlavní roli při nervové aktivaci.
Kyselina glutamová je jako složka proteinu přítomna v každé potravině, které obsahuje bílkoviny, ale její chuť je cítit pouze tehdy, když je přítomná v nevázané formě. Významné množství volné kyseliny glutamové je přítomna v celé řadě potravin, včetně sýrů a sojové omáčky, a je zodpovědný za umami, jedné z pěti základních (lidských) chutí .

I když ono vše chemické v potravinách je nějakým způsobem škodlivý, protože kyselina glutamová je éčko, což je emulgátor:
Mezi vlastnosti, které lze tzv. éčkami upravit patří barva potravin, trvanlivost, skupenství, vůně atd. dle čeho se dělí do skupin.
To je chemická úprava potraviny, což zdravé určitě není

Mimo jiné chemtrails je špatně chápáno podle mě, není to přímo že na lidi letadla vypuští jedy aby je nějakým způsobem ovlivnilo, ale letadla vypuští do atmosféry hliník a různé težké kovy a gely, kterými ovlivnují počasí, je to tím, že se země globálně otepluje, a oni právě těma gelama a hliníkem se jí snaží deno denně ochladit, což dopadá na různé včely které se kroutí na silnici například, jelikož včely mají z jednich nejlépe vyspěle ustrojí a pociťují to ze všech nejvíc. Navíc, nikdo nedokáže vyvrátit, proč zrovna ty letadla lítají ve vzduchu zrovna v místech, kde je mezera mezi mraky, vytváří umělé mraky a po pár hodinách je v mezeře oblak taky, což je jasný důkaz, navíc, ty letadla nejsou přepravní čí letecké společnosti převážející lidi, ale letadla upravená od NASA, ktera nepravidelně jezdi po oblacích a jezdí sem tam cik cak, jaké letadlo, spíš proč tolik letadel na obloze kličkuje mezi oblaky? tězko ty letadla něco převážeji, na tož lidi, aby takto kličkovaly nepravidelně, navíc to není od motoru, já to vidím na obloze každý den, ty výpary jsou také nepravidelné, na jednom místě vypouští sračky a pak vypnou a nic za nimi není, těžko by vypínali za letu motory že? navíc, lítají i v noci a čáry za nimi jsou taky, kdyby to byli klasická letadla, svítili by červeně jako každé letadlo přepravující lidi. Ale tyto upravená letadla mají jiný a nižší let, létají o něco níž než klasická letadla, proto svítit ani nemusí. Tohle vymluvit nejde

Quimby

Z odkazu: „Způsobuje: Cukrovku.
Migrény.
Autismus, poruchy pozornosti a hyperaktivitu.
Alzheimerovu chorobu.
Narušuje sítnici oka a způsobuje zelený zákal.
Vyvolává člověka agresivitu.
Žaludeční vředy, gastritidu.“

No, tak to si autor může gratulovat, páč objevil příčinu Alzheimra i autismu, to je aspoň na nobelovku.
Bohužel hydrolýzu umím jen z chemie, jestli jsou pak takové proteiny zdravé netuším, ale osobně si myslím, že nebudou škodlivé

dr.luha

Tento přípravek v kombinaci s aspartamem způsobuje fatální (smrtelné) kolapsy sportovců. Přestane fungovat jeden velice důležitý sval v těle – srdce. Ale je to povolená látka, takže to asi nebude pravda |:-)

Kepler

Je to nesmysl. Mimo to hydrolyzovaný protein není totéž co glutamát. Kyselina glutamová je jedna z běžných aminokyselin vyskytující se v potravě, samo lidské tělo jí denně vyprodukuje asi 50 g denné . Škodlivé účinky nebyly nikdy prokázány. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Glutaman_sod­n%C3%BD

richardad

Glutamát je neurotransmitter, který působí na NMDA receptory a otvírá kanál pro přístup vápníkových iontů do nitra buňka Ca2+ aktivují sled reakcí, které vyústí v programovanou buněčnou smrt. Není škodlivý glutamát, ale nadbytek vápníku v cévách a cytosolu buněk.
Nadbytek vápníku vzniká jednak kvůli nedostatku hořčíku a také kvůli chybění důležitého vitamínu K2.
Klikněte sem http://stalem­ladi.cz/vitamin-k2-zdroj-sily-nasich-babicek-mk7-mk4/

Nedostatek hořčíku je proto, že se nepřidává do hnojiv a nedostatek vitamínu K2 trvá už od druhé světové války a příčiny se dovíte v článku viz odkaz. Vitamín K2 totiž byl považován za derivát vitamínu K1, proto se s ním nepočítalo. V dnešní době mají nedostatek vitamínu K2 i hospodářská zvířata kvůli krmení pšenicí a kukuřicí.

tobby

Asi těžko. Číňani ho do jídla sypou po kilech a rozhodně tím nijak netrpí.

Dochy

Leonidas: Pěkná sbírka nesmyslů
Nehodlám se přít o glutamany glutamáty a podobně, na to jsem měl chemii moc nerad. Ale to další:

„kyselina glutamová je éčko, což je emulgátor“ – tak tohle je blbost. Éčka jsou evropské kódy pro přídavné látky v potravinářství. Emulgátory jsou některé z látak v číselníku obsažené. Kromě nich jsou v číselníku i ochucovadla, konzervanty, barviva,…

„ale letadla vypuští do atmosféry hliník a různé težké kovy a gely, kterými ovlivnují“ – nesmysl. Tohle nikdo úmyslně nedělá. Mimochodem… jak by se ve spalinách octli ty gely???

" proč tolik letadel na obloze kličkuje mezi oblaky?" já tedy žádné letadlo kličkující mezi mraky neviděl… Dokážu si představit kličkující malé letadlo – amatéři lítají jednak kvůli tomu aby viděli něco jiného než mlhu a navíc nelítají podle přístrojů, ale „podle oka“. Nesmí létat v mracích.

„navíc, lítají i v noci a čáry za nimi jsou taky, kdyby to byli klasická letadla, svítili by červeně jako každé letadlo přepravující lidi. …proto svítit ani nemusí.“ povinnost osvětlení letadla pozičními světly se vztahuje na všechna letadla. Zvláště v noci. Nikoli jen na to co přepravují lidi. A červené světlo je jen jedním z nich. Dále má červené a bílé blikající majáky.

cynique

Leonidas: Nepletu si to. Glutaman je sůl kyseliny glutamové, zatímco glutamát je její nabitá forma, anion, prostě to co zůstane. když jí ukradneme vodík (anebo to co zůstane kromě Na+, když „rozdisociujeme“ glutaman sodný).

cynique

njn, chemtrails… ☺ Jak říkám – „žijí mezi námi“. ☺

Nijak vám vaše názory neberu, máte na ně právo. Nesouhlasím s nimi, to je zase moje právo.

„…nikdo nedokáže vyvrátit…“ To není důkaz (ničeho a nikdy).