MonkeyKing

Máte zkušenosti s proteinem při cvičení?

jak jste používali, viděli jste výsledky?

Odpovědi
Anikitos

Proteiny jsou bílkoviny. Pro sportovce se prodávají smíšené proteiny v prášku – jako drinky (koktejly), kaše; pak můžou být i jako tyčinky. Většinou jsou vždy nějak ochucené, aby přebily pachuť těch bílkovin (čokoládové, vanilkové, ořechové/kokosové, nebo s nějakou ovocnou příchutí).

Já dřív pil některé proteinové nápoje, dával si občas proteinovou kaši anebo si někdy koupil tyčinku; taky Kreatin a syrovátku jsem užíval. Teď si to nedávám skoro vůbec jen příležitostně. Cvičím pořád stejně, ale stačí mi, že dobře jím a svaly rostou skoro stejně.

Výsledky uvidíš vždycky když budeš cvičit (sice až po nějaké době), s proteinama to může být jen rychlejší (a možná někdy účinnější).

Proteiny obsahují větší množství bílkovin než normální strava bohatá na bílkoviny (což jsou hl. živ. produkty – maso, vejce, mléko; pak dál ořechy, avokádo a spoustu dalších), ale samy nenahrazují pevnou stravu, jsou pouze doplňkem stravy (to se píše snad na všech proteinových přípravcích). Takže se ti po jejich užití, dostane do těla víc bílkovin, aniž by ses moc nacpal; proto se proteinové drinky aj. užívají před a po tréninku a během jídla (snídaně, oběd večeře). Plus ještě různé proteinové výrobky obsahují další minerály a vitamíny pomáhající pro sportovce/body­buildery- třeba na regeneraci svalů, snížení únavy, dodání energie,…

Kryšpín

Kvalitní bílkoviny tělo potřebuje.

V proteinech je také aspartam, acesulfam, sucraloza, cyklomát a další, jsou to zabijáci. Armáda, politici, tajné služby dlouhá léta soupeřily, zda aspartam zůstane v arsenálu bojových látek. Aspartam zvyšuje činnost mozku a také často nádory, je v něm kvalitní E 951