Super guy

Je nezákonné, když rodiče zabavují dětem věci, které jim nepatří,tedy věci,které si děti koupily za své vydělané peníze?

Odpovědi
xiperio

To je spíš otázka na právníka.

Drap

Ano je. Pokud děti nejsou umělci, nemohou si vydělávat. Takový výdělek je protiprávní a nelégální. Děri tudíž nemohou mít peníze, které si vydělali.

Hlada

Není. Rodiče jsou povinni spravovat majetek dítěte do dosažení zletilosti, přičemž jsou zároveň povinni ho spravovat s péčí řádného hospodáře.
Rodiče mají samozřejmě právo razantně zasáhnout, pokud by si dítě svévolně obstaralo věc, kterou by neschválili nebo věc nebezpečnou, např. zbraň.