dust8

Je něco co jste si nakonec rozhodli koupit na splátky a případně proč? Má to vůbec nějaké výhody, když se něco přeplácí?

Nejlepší odpověď
da ny

Ano.
TV na Multiservis. Nemusela jsem na ni šetřit, měla jsem ji hned, servis zdarma.
Novomanželskou půjčku 50 tisíc, i pro samoživitele. Čerpání v roce 188, rok na útratu. Splácení po roce (od 1989).
Zařídil jsem celkem luxusně byt 1+2, nábytek, lednici, vysavač, včetně koberců, pračky, záclon, části nádobí aj. Užívala jsem hned. Splácela po 300 Kč a Kč 12 let (4 tisíce se odečetly za narozené dítě v r. 1993).
Jeden otec nefungoval vůbec, druhý sporadicky. Rozum a dobrá spolupráce přišly až později. Samoživitelka, nebylo na výběr. Zajistit dětem standard bylo prioritou. Bez půjčky by to bylo složité, ne možné.
Vzhledem k inflaci po roce 1990 a 1993 (po rozdělení republiky), byly ty 300 stovky po dobu asi 12 let velmi výhodné. Dobře nakoupit a pakatel splácet

Stavební spoření + úvěr na výměnu oken, stavební úpravy a vybavení.
Později elektronika, část nábytku, NTB. Část v hotovosti, nebo nic. Splátky rozložené do 1 roku. Bez úroků, 1 měsíční platba navíc.
Kolegyně si vzala půjčku 200 tisíc (po 5 tisících měsíčně). Jezdí autem a část peněz jí zbyla (40 tisíc). Platí, ale jezdí, vydělává, dojíždí do práce. Je pánem svého času, není odkázána na autobusové/vlakové spojení. Šetřit na automobil by neměla z čeho, Nebo by na něj šetřila 7, 10, 15 let. 😉

Další odpovědi
Drap

Ano, kdysi dávno dům. Proto, že jsem potřeboval bydlet. A nepřeplácel jsem.