Gus_Fring

Je muž se 177 cm malý anebo je to normální výška?

Pochopitelně, že po někoho se 165 cm to bude dost, ale pro někoho se 2 metrama to bude málo. Myslím to ale obecně.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle výsledků Výběrového šetření o zdravotním stavu české populace v r. 2002 (viz odkaz, tab. 4.1.1 na str. 23) byla průměrná výška mužů v ČR 177,8 cm. Vzhledem k tomu, že autor průzkumu je Ústav zdravotnických informací a statistiky předpokládám, že jde o statisticky relevatní data. 177 cm u muže je tedy naprosto normální výška.
Pozn. dal bych novější data, ale v dalších šetřeních už je jen BMI.

Zdroj: https://www.u­zis.cz/sites/de­fault/files/kni­hovna/hiscz2002­.pdf

Další odpovědi
Kelt

Kvantitativní měřítka nejsou důležitá. Důležité je to, jak tě uznává okolí. Ale fyzické parametry neobstojí. Na jednu stranu můžeš mít pocit, že jsi malý, protože všichni v okolí jsou větší. Ale na druhé straně je menší člověk třeba ohebnější a mrštnější než ten druhý.

seraphico

Je to normální výška. Blíží se průměrné výšce, která je u můžu v ČR 180 cm. Takže není ani malý, ani vysoký.

paul1

K celkovému dojmu hodně přispívají i tělesné proporce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.