Redog

Je možný že pokud probíhá vyšetřování mého napadení že nemám nárok na nemocenskou…

ani na žádné jiné peníze. To jako mám být celou dobu bez peněz? Na co mám nárok a na co ne?
Doplňuji:
V práci mi tvrdí že nemám nárok na nic dokud je policie neinformuje že jsem byl napaden.

Nejlepší odpověď
Drap

Pro zaměstnavatele by měla být rozhodující lékařská zpráva.

Další odpovědi
Hlada

Vypadá to, že u zaměstnavatele je něco v nepořádku. Vaše povinnost je předat zaměstnavateli potvrzení o DPN, nic jiného. Prvních 21 dní máte nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele, od 22. dne na plnění z nemocenského pojištění. To nemá nic společného s tím, jak jste k úrazu přišel. Zařídit veškerou administrativu je povinností zaměstnavatele. Podrobnější informace najdete na stránkách ČSSZ.

Zdroj: http://www.cssz­.cz/cz/nemocen­ske-pojisteni/

Redog

Lékařskou zprávu po mě nechtěly a prý i pracák chce vyjádření od policie. Jsem již druhý měsíc na PN a zatím jsem nedostal ani korunu. Zatím žiju z rezerv ale z něčeho žít přece musím. Co mám dělat?