zjentek

Je možný, abych v 0,5 l 12% smetany z Kauflandu našel hroudu másla?

Jsem běžně zvyklej na výrobcích z řetězců většinou krutě prodělat, co se týká ceny. Takže mě celkem zarazilo, když jsem v balení smetany na vaření za 30 kč našel tři poměrně solidní plátky másla a taktéž obal uvnitř celý od másla. Nutno dodat- chuťově docela lahodné smetany.

A jak se do ní máslo dostalo?

Odpovědi
elkon

Jako mléko obsahuje smetanu (kvalitní mléko), tak smetana obsahuje máslo. Někdy se povede, že je v některém místě koncentrace vyšší.

Filip84

Asi tak:

než jsem nepracoval v hospodě, tak jsem nevěděl, proč se může někdo z hospodského jídla zesrat a zblít. Dneska to vím, a nemusí to být žádný pajzl, jo, „stane se“.

Než jsem nepracoval v pekárně (já teda nepracoval přímo v pekárně, ale pro pekárnu jsem jezdil, takže jsem pro to pečivo chodil a viděl ten provoz), tak jsem nevěděl, jak bylo možné, že jsem kdysi v chlebu našel zapečenou kovovou šponu (to byla stejná pekárna, o které pak psaly noviny, že v jejich chlebu našli zapečenou myš). Dneska už to vím.

V mlékárně jsem nikdy nepracoval, pro mlékárnu jsem nejezdil, jenom jsem, kdysi, do mlékárny vezl nějakou objednávku, ale to bylo pro kancelárium, takže já nebyl v provozu, ale mám nějaký sociální fond, že. U nás jsou mlékárny a pár známých v nich byli na brigádě. Takže ano, stane se, prostě tam to máslo spadlo. Ono určitě nespadlo do toho tetrabricku, ve kterém jsi tu smetanu Ty koupil, ono spadlo do té kádě, ve které se míchá ta voda s mlékem a smetanou, aby to mělo těch 12%. Měl jsi prostě štěstí, nebo „štěstí“, spíš bych děl štěstí, obdržel jsi bonus zdarma.

Kazatel

Simtě, to není žádná záhada, normálně si to stloukl jaks s tím drncal v košíku.

Filip84

zjentek: Že má kazatel pravdu? Že jsi si „půjčil“ ten vozejk, v tom supermarketu, a vezl jsi v něm ten nákup až domů, tři poštovní míle (cca 20 km)? A protože jsi s ním jel po chodníku, tak to drncalo, a z vozíku byl „maslostroj“! To si musíš nechat patentovat! 🙂

Kazatel

Tvary těch kostiček nápadně připomínají puzzle, které by vyplnilo čtverec základny krabice. Nepatrně rozdílná tloušťa je dána tím, jak to bylo při transportu ze šikma. Však ani nákupní vozíky nemají dno vodorovné.

zjentek

Elkone ale to jsou plátky. Na obrázku jsou už poměrně rozbité, ale jde o tři téměř stejně silné plátky. 🤷‍♂️