raskenka

Je možnost se nějak bránit nezodpovědným pejskařům?

Můj pes je venku vždy na vodítku a to kvůli jeho vlastní bezpečnosti (někde je volný pohyb psů zakázán, v místě jsou velmi populární dělobuchy, ze kterých má hrůzu, navíc jsme u rušné silnice…) a navíc ještě musíme zapracovat na 100% přivolání. Skoro denně se setkáváme s pejskaři, kteří vypustí své nevychované hafany v parku, kde je dětské hřiště a pochopitelně zákaz volného pohybu psů. Pes k nám přiběhne, v lepší případě nás jen očuchá a přestane ho to bavit. V horším případě si proti nám stoupne a cení zuby, vrčí, štěká. Jeho páníček řve, aby si ho přivolal, ale pes nereaguje, takže musíme počkat, až páníček přijde a psa odtáhne. Pokud je pes vychovaný, ať si klidně běhá na volno, ale nepochopím, že někdo pustí psa, když ho neposlouchá a navíc je agresivní. Je možnost se tomuto nějak bránit, když majitelé jednají takto opakovaně? Pokud ano, tak jak bych měla postupovat? Je mi hodně nepříjemné, když se snažím psa učit poslušnosti a do toho nám vlítne nevycválaný hafan. A o pocitech, kdy mám hrůzu, zda nás pes napadne či ne, raději ani nechci přemýšlet. Dále se chci zeptat, jak je to v případě, když mám psa po operaci, kdy má viditelně(!) celé tělo v obvazu, a na procházce nás bude obtěžovat pes (který si bude chtít třeba jen hrát) a dojde například k prasknutí stehů nebo tak něco. Musí poté majitel neposlušného psa zaplatit veterinární výlohy? A jak se v tomto případě má postupovat?

Nejlepší odpověď
gecco

  • „kteří vypustí své nevychované hafany v parku, kde je dětské hřiště a pochopitelně zákaz volného pohybu psů“ – volej policii, případně si takové chování psů a páníčků zdokumentuj
  • „si proti nám stoupne a cení zuby, vrčí, štěká“ – opět, volej policii, případně si takové chování psů a páníčků zdokumentuj
  • „mám psa po operaci, kdy má viditelně(!) celé tělo v obvazu“ – primárně si musíš zabezpečit svého maroda ty (bude-li si chtít s tím cizím psem „hrát“); pokud by zhoršení jeho zdravotního stavu napříčinil cizí pes, opět, volej policii, případně si takové chování psů a páníčků zdokumentuj (majitel psa obtěžujícího by – velmi pravděpodobně, musel uhradit škodu)

___
„Je možnost se tomuto nějak bránit“ – prostuduj si místní vyhlášku (abys věděla, jaká jsou pravá a povinnosti pejskaře v daném místě) a pokud potkáš nějaké porušování této vyhlášky, volej policii, případně to porušování vyhlášky zdokumentuj.
Nic jiného dělat nemůžeš.

Další odpovědi
midlajs

Lide si casto mysli, ze maji sve milacky vychovane a ze nic neudelaji. Dnes a denne se s tim setkavam. A kdyz zrovna neposlouchaji…ze by meli psy spatnou naladu, nechce se jim? Vzdy za to muze pan psa. Nikdy pes. A to, ze mate obvazaneho psa? Koho to zajima…nemusite tam chodit…bude vam receno.
Jedna pani u nas (bydlime na vesnici) nosi s sebou paralizer…

arygnoc

áno, tiež nechápem, prečo ľudia v meste chovajú psov.

;-Q

zjentek

svět není nikdy v míru a toto je jeden z důvodů, proč mám zbrojní průkaz ..takzvanej řidičák na bouchačku ;q
Doplňuji:
druhým řešením je koupit si vlastní kus pozemku ..psovi to často k životu stačí

jirkajirka

Trochu tolerantnosti a ohleduplnosti by neškodilo.Hlavně u pejskařu.Někteří lidé mají i takové děti co si myslí že můžou vše.Mám-li psa nemocného,starého nechodím s ním tam kde se venčí více psu. Asi do prostřed vodítka se přivazuje žlutá mašle. Je to značka pro ostatní pejskaře,že mám pejska nějak nemocného. Samozřejmě že se najdou i takoví co na vše kašlou. Ze zkušenosti vím že čím vice člověk vzdělaný tím méně má vychovaného psa. A aby uklízel po něm výkaly to bychom chtěli po něm moc.Ze strachu z nějaké pomsty od lidí nějak zakomplexovaných na psy uklízejí u nás ve Frýdku Místku park důchodci co mají pejsky. Teď hlavně jak roztál sníh to je hovínek.Do parku chodí pan advokát venčit svoji dogu a když ho někdo upozorní,že neuklidil po svém psu tak to by se dlaždič musel stydět jaká je reakce.