Je možno nějakým zbůsobem docílit umělého potratu na začátku 13tt.Dr. mi řekla,že je to nelegální.Už 2děti mám.na vl.riz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možno nějakým zbůsobem docílit umělého potratu na začátku 13tt. Dr. mi řekla, že mi jej neprovede, že je to nelegální. Ale já už dvě děti mám a o další by byl problém se postarat. Neexistuje nějaká možnost? Nějaký papír, na moje riziko, nebo já nevím co prostě něco, kde veškerá rizika beru sama na sebe.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já coby matka 5-ti dětí se k tomu odmítám vyjádřit,ale přesto jsem Vám našla nějaké info,třeba Vám to k něčemu bude dobré

Interupce – potrat
Jedná se o operační výkon k ukončení nechtěného těhotenství.

Podle platného zákona č. 66/1986 Sb. může žena požádat o provedení potratu bez omezení do 12. týdne těhotenství. Po uplynutí 12 týdnů lze uměle ukončit těhotenství, jeli ohrožen život ženy nebo je prokázáno těžké poškození plodu nebo je plod neschopen života. Provést potrat z genetických důvodů je možné nejpozději do 24. týdne těhotenství. Je-li ohrožen život matky nebo je prokázáno těžké poškození nenarozeného dítěte nebo nenarozené dítě je neschopno života, je povoleno potrat provést během celých devíti měsíců těhotenství. Umělé ukončení těhotenství podléhá povinnému hlášení.

Výkon se většinou provádí v rámci jednodenní hospitalizace. Jestliže je pacientka hospitalizována, jedná se o 2 – 3 dny. Technika výkonu se liší délkou těhotenství. Přerušení těhotenství se provádí lokální nebo celkovou anestezií.

U svého gynekologa podepíše žena písemnou žádost o interupci. Pokud dívka nedovršila věku 18 let, je nutný písemný souhlas zákonných zástupců.

Cena interupce se liší v závislosti na zdravotním zařízení a na délce těhotenství. Proto se cena potratu pohybuje kolem 2000 – 4 500 Kč včetně předoperačního vyšetření.

Druhy interupce
Miniinterupce – pokud je těhotenství zjištěno do 8. týdne. Tato metoda je šetrnější a méně finančně náročná. Dochází k odsátí plodového vejce.
Vakuumaspirace a kyretáž – provádí se do 12. týdne těhotenství.
Roztažení a vyprázdnění – provádí se v době (do 16. týdne), kdy je dítě velké na to, aby prošlo děložním hrdlem.
Redukce po léčbě neplodnosti – tato metoda se používá kolem 16. týdne při redukci počtu nenarozených dětí v děloze, zejména po umělém oplodnění.
Prostaglandiny – po 12. týdnu, ale převážně po 16. týdnu se podávají prostaglandiny nebo jiné léky vyvolávající velmi silné děložní stahy, které dítě zabíjí a vypudí.
Císařský řez – hysterotomie se používá v pokročilém stádiu těhotenství až do porodu.
Velkým rizikem interupce se stává neplodnost. Podle některých odborníků může docházet i ke zvětšení rizika rakoviny prsu. Navíc může také docházet u ženy k depresím.

Další odpovědi
Miroslavst

Nezlobte se na mě, ale souložit bez ochrany ano, ale nést důsledky tohoto jednání ne. Většinou se to říká nám mužům, že přemýšlíme ocasem, ale jak tak koukám, neplatí to jen pro nás.
Ale dost bylo poučování. Pokud se nemůžete z jakýchkoli důvodů o dítě postarat, bude nejlepší po porodu jej přenechat k adopci nebo babybox.

sardoska

Nejde to nejspíš i proto, že už by to mohlo být nebezpečné i pro tu matku. A pokud se vám něco stane, tak se nebudete moct postarat ani o ty 2 děti, které už máte. To vám přijde v pořádku? Třeba si dítě nakonec opravdu necháte nebo ho dejte k adopci,ale nehledejte žádný „násilný“ způsob, jak se ho zbavit.V dnešní době je spousta lepších řešení.

Michal

Že se nestydíte,chápu,že starat se o dítě v dnešní době je kumšt,ale vše se dá řešit.O nelegál­nosti potratu: no to je síla a mluvím vůbec se ženou?Ve kterém žijete prosím století?

Greneia

Souhlasím s kolegy a tentokráte kupodivu i s lékařkou. A pokud hledáte možnost. Děťátko donoste a mezitím se podívejte třeba po internetu, kolik je „maminek“, které nemohou otěhotnět, na umělé oplodnění nemají peníze a na adoptované dítě čekají už několik let!
Bohužel ale musím říci, že jste nezodpovědná, ne proto, že se to teda asi nepovedlo a uklouzlo vám to s partnerem, ale proto, že to řešíte právě až ve 13tt, kdy je už na cokoliv pozdě! ☹
Já teda osobně mám dvě děti (9,4 let) s 5-ti letým odstupem, antik. neužívám, protože je to chemie, proti které se bráním a za druhé na mne nepůsobil ani jeden druh dobře, ale pokud by se cokoliv stalo – vím, že dítě bych si každopádně nechala a poté bych se i na úkor mého odporu vůči chemii přemohla k užívání, či k jiným krokům, aby se to neopakovalo a nepatřila právě k lidem, kteří nedokáží myslet dopředu a jsou nezodpovědni.
Možná byste měla vědět, že nosíte život – MIMINKO, pořádně to celé nyní zvažte, poraďte se o možnostech (bez zdravotních rizik) znovu s lékařkou, co Vám poradí, ale nepočítejte s potratem!

sobol

Plod by musel být nějak postižený, aby bylo možné legálně provést potrat i po 12 týdnu. Pak už mě napadá jenom spadnout ze chodů… :-S ale je to brutální a nechci se k tomu vyjadřovat.

martina1

Nevím co se vám honí hlavou,ale měla jste si dávat pozor předtím než jste otěhotněla.Taď už má vaše díte kuce,nohy,většinu orgánu a začnou mu růst vlásky.Je to vaše věc,ale pro mě,která má obě děti vymodlené a jentak tak,že jsou zdravé,je vaše smýšlení nepochopitelné!!!!Tak když tak strašně svoje dítě nechcete,tak ho dejte k adopci.Je mnoho párů,které by s vámi měnili.A nebojíte se svého svědomí?A tři děti,není zase tak mnoho…

anonym

Odpověď jsem Vám napsala v předešlé otázce na toto téma.PROSIM přečtěte si co Vám nastávající maminko píši.ZDRAVI Vás ZAJ-PO.

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA.