FlAsh_7

Je možné recyklovat střepy ze skla a porcelánu?

Samozrejmě nemyslím doma, ale průmyslově. 😉

Je možné recyklovat střepy se skla a porcelánu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Sklo ano, nechá se přetavit – a běžně se to dělá. Porcelán ne, je to inertní odpad se kterým se snad nic udělat nedá. Zkrátka v přírodě přibude trochu divného písku a kamínků…

Další odpovědi
elkon

Ano, sklo ve sklárně a porcelán třeba ve stavebnictví jako drť.

EKSOT123

Sklo se taví, takže se dá znovu použít. Porcelánové výrobky nevznikají z taveniny, ale vypálením jako keramika. Takže s recyklací je to problém, je to jako kdybys chtěl rozdrtit cihly a dělat z nich nové. Ty jíly, kaolíny aj. složky se vypálením nevratně změní. Přesto v malém množství se prý ve výrobnách nepodařené výrobky drtí a přidávají zpět. Ale asi toho nesmí být moc velký podíl.