Blanka87

Je možné spočítat den početí děťátka?

Zajímalo by mě, jestli jde spočítat den početí. Poslední menstruaci jsem měla 23.3.2009 a termín porodu mám stanovený na 28.12.2009
Pokud je to možné, děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anetadela1

Těhotenství trvá průměrně 266 dní nebo 38 týdnů. Protože ale okamžik ovulace,tzn. početí, není většinou znám, počítá se od 1.dne poslední menstruace. Za základ se bere takzvané Naegelovo pravidlo: k 1. dni posledních měsíčků se připočítá 7 dní a 1 rok a 3 měsíce se odečtou (lékař vypočítá datum na gravidariu, spec. počítadle). tato metoda ovšem vychází z pravidelného 28denního cyklu, při kterém ovulace nastává 14. den mezi dvěma menstruacemi. Na odchylky je tedy třeba brát příslušný ohled. Podle tohoto výpočtu trvá těhotenství 280 dní, 14 dní od posledních měsíčků + 266 dní od oplození až k porodu. Lékař dělí tuto dobu na 40 týdnů nebo 10 měsíců podle fází měsíce, měsíční cyklu obsahuje 28 dní.Podle tohoto rozdělení končí už první měsíc těhotenství, když se malý zárodek právě uhnízdil. Vypočítaný termín porodu je pouze záchytný bod, jen menšina miminek se tohoto data drží: třetina přijde na svět dříve, většina ale o 14 dní později.

Zdroj: http://www.ter­minporodu.cz

Další odpovědi
MARTI-V

NE není to možné v žádném případě. Pokud jste neměla během toho měsíce jen jeden styk,tak bohužel..

JEŠTĚ MUSÍM REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK.. NENÍ PRAVDA,ŽE VĚTŠINA DĚTÍ SE RODÍ 14 DNÍ PO TERMÍNU PORODU.14 DNÍ JE M A X I M Á L N Í DOBA,KDY MŮŽE JEŠTĚ MIMINKO BÝT V BŘÍŠKU PO TERMÍNU PORODU!!! KAZÍ SE PLODOVÁ VODA A MŮŽE POŠKODIT MIMINKO,MIMI JE VELIKÉ A UŽ SE MŮŽE ZAČÍT „DUSIT“,SAMOZŘEJMĚ NE V PRAVÉM SLOVA SMYSLU,JE ŽIVENO KYSLÍKEM PŘES PLACENTU,JE TADY PROBLÉM SE SRDÍČKEM,KTERÉ JIŽ NEMŮŽE V TOM STÍSNĚNÉM PROSTORU BÍT TAK,JAK BY MĚLO A JAKÁ JE POTŘEBA MIMINKA..NEHLEDĚ NA TO,ŽE MIMI JE JIŽ TAK VYVINUTÉ,ŽE MŮŽE ZAČÍT VYLUČOVAT SMOLKU ZE STŘEV (LIDOVĚ ŘEČENO „KAKÁ“ DO TĚLA RODIČKY,TEDY DO PLODOVÉ VODY,KTERÁ HO OBKLOPUJE,CHRÁNÍ A KTEROU POLYKÁ!) A TU POTOM POLYKÁ A S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ BUDE MÍT MINIMÁLNĚ OTRAVU.ZE ZKAŽENÉ PLODOVÉ VODY DOSTÁVAJÍ DĚTI INFEKCI A PO PORODU SE JIM MUSÍ PÍCHAT PENICILÍN,TAKŽE PŘIVÍTÁNÍ NA SVĚT ANTIBIOTIKY A INFEKCÍ!!POZOR NA TO,N E N I PRAVDA,ŽE 42 TÝDNŮ TRVAJÍCÍ TĚHOTENSTVÍ JE NORMÁLNÍ A AŽ POTOM SE PŘENÁŠÍ!TĚHOTENSTVÍ TRVÁ 40 TÝDNŮ,PLUS MÍNUS NĚJAKÝ TEN DEN,ALE PO TERMÍNU PORODU JIŽ POD DOHLEDEM V NEMOCNICI-PORODNICI!!!

PROMIŇTE,ALE MUSELA JSEM TO NAPSAT,VZHLEDEM K TOMU,ŽE JEN V POSLEDNÍM PŮL ROCE V NAŠÍ PORODNICI TAKTO ZEMŘELI DVĚ(!!!) MIMINKA!!!!!:-(((