MichaelOffic

Je možné reprodukovat (a případně prodávat) reprodukci více než 120 let starých pohlednic?

Tj. Jak to je se zákonem autorských práv?
Chtěl bych prodávat zrestaurované pohlednice, ale nejde dohledat co je s firmou a majiteli pohlednic které vyrobily.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zřejmě to patří do oblasti autorských práv na rozmnožování díla. Majetková autorská práva trvají ve většině států světa (včetně Evropské unie a USA) obecně po dobu autorova života a 70 let po jeho smrti; Bernská úmluva vyžaduje délku ochrany minimálně 50 let po smrti autora. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Autorsk%C3%A9_pr%­C3%A1vo

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Acacia Hary

Příspěvek smazán administrátorem.