hippeace

je možné psát na dvou různých rozložení klávesnic plynule?

Když máme klasickou qwertz(y) a k tomu něco uplně jiného, jako je třeba klávesnice s azbukou, kde je úplně jiné rozložení písmen. Dá se naučit obě klávesnice? Dokáže mozek mezi nimi nějak „přepínat“?

Odpovědi
hard work

Podle mě určitě ano, jako když se někdo naučí plynule ovládat dva cizí jazyky nebo pracovat s dvěmi podobnými, ale přitom odlišnými věcmi. Ať už se jedná o cokoliv. To přepínání je pak automatický asi jako když Ester Ledecká střídá snowboard a lyže :D.

Dochy

Ano.